Gümüşdamla 10.ölüm yıl dönümünde kabri başında anıldı…

Mustafa Gümüşdamla 10.ölüm yıldönümünde Asri Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı…

Gümüşdamla 10.ölüm yıl dönümünde kabri başında anıldı…
24 Kasım 2021 - 16:45
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti eski Genel Sekreteri Merhum Mustafa Gümüşdamla, vefatının 10.yıldönümünde Asri Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.
Ailesi tarafından düzenlenen anma törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mezarlıklar Daire Başkanı Ergin Kiseler, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, ÇGC Başkan Yardımcılarından Mehmet Serbes, Genel Sekreter Yardımcısı Süreyya Uri, TGS Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya, Seyhan Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve FİLA Güreş Hakemi Hüseyin Başçı ile ailesi ve dostları katıldı.
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Mustafa Gümüşdamla’nın yol arkadaşı, dostu ve kardeşi olduğunu belirterek,
“24 Kasım 2011’de aramızdan ayrılan, Merhum Mustafa Gümüşdamla’nın vefatının 10.yıldönümünde kabri başındayız. İyi bir dostu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz.
Mustafa’yı genç yaşta, en verimli çağında kaybettik. Yiğit bir gazeteciydi. Dürüsttü. Halktan ve haklıdan yanaydı. Kalemini eğip bükmedi. Dik durdu.
Mücadeleci kişiliği, güleryüzü ve basın meslek ilkeleri konusundaki hassasiyetiyle dikkat çeken Mustafa Gümüşdamla’yı unutmadık. Unutmayacağız.
Genç meslektaşlarına yol gösteren, yardımcı olan, gelişmelerine katkı koyan Mustafa’nın bu eğitimci yanı, ne garip tesadüftür ki; 24 Kasım Öğretmenler Günü’ndeki vefatıyla da farklı bir anlam kazanmıştı.
Kendisiyle birlikte bu yola çıkmıştık. Bugün aramızda yok. Her geçen yıl özlemle arıyor ve anıyoruz. Kendisine Allahtan rahmet, ailesine ve dostlarına başsağlığı diliyorum….” dedi.
Türkiye Gazeteciler Sendikası Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya, insanların öldüklerinde değil, unutulduklarında öldüklerine dikkat çekerek, “Mustafa aramızdan ayrılalı 10 yıl oldu. Geçmiş günlerde bir söz okumuştum. İnsanların öldüklerinde değil,unutulduklarında öldüğünü yazıyordu. Gerçekten de bizler bugün sevgili Mustafa’yı anıyoruz. İleride çocuklarımız ve bugünün genç gazetecileri, Mustafa Gümüşdamla gibi değerlerimizi unutmayacak ve saygıyla anacaklardır. Ben ailesine, sevenlerine ve basın camiasına başsağlığı diliyorum” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da yaptığı konuşmada, Mustafa Gümüşdamla ile geçmişte kısa bir süre de olsa birlikte çalıştıklarını, Mustafa Gümüşdamla gibi halktan yana olan, kalemini satmayan, dürüst ve saygın gazetecilere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var” dedi.
Başkan Karalar, “Bir insan ölümünün 10.yıldönümünde anılıyorsa, önemli işler yapmış ve seviliyor demektir. Mustafa Gümüşdamla’nın duruşunu, kalitesini, güzelliğini anlatmaya gerek yok. Kendisi tanıdığım, kısa bir süre de olsa birlikte çalışma fırsatı bulduğum bir insandı. Hem çok iyi bir insandı hem de çok iyi bir gazeteciydi. Toplumun haber alma özgürlüğü için çalışan, objektif bir gazeteciydi. Günümüzde onun gibi bir insanın ve gazetecinin yokluğunu daha çok hissediyoruz. O’nu saygıyla anıyorum. Ailesine bir kez daha sabır ve başsağlığı diliyorum” diye konuştu.
Ailesi adına konuşan Mustafa Gümüşdamla’nın eşi Hilal Gümüşdamla, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek, geride kalan yıllarda da gerek aile ve gerekse de dostları olarak Mustafa Gümüşdamla’nın unutulmayacağını ifade etti.
Yapılan duaların ardından, Mustafa Gümüşdamla’nın kabrine çiçekler bırakıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum