Şirket haberleri

ATSYH & GRSEL – VBTS kapsamında şirket paylarına 17 Ekim’e kadar emir paketi tedbiri getirildi.

Hibya haber Ajansı
Hibya haber Ajansı Tüm Haberleri

ATSYH & GRSEL – VBTS kapsamında şirket paylarına 17 Ekim’e kadar emir paketi tedbiri getirildi.
ADESE – İrent Oto Kiralama’nın sermayesinin 1 milyon TL’den 40 milyon TL’ye yükseltilmesinin Genel Kurul tarafından onaylandığı açıklandı.
ADESE – İrent Oto Kiralama tarafından 59 adet aracın, 53 adet araç Finansal Kiralama yoluyla 41,6 milyon TL'ye, 6 adet araç ise özkaynaktan karşılanarak toplam 46 milyon TL tutarında alım gerçekleştirdiği, araçların ITTFH ve grup şirketlerine kiralanacağı açıklandı.
ADEL – 364 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
ASTOR – Ar – Ge Merkezi çalışmaları kapsamında daha önce başlatılmış olan Orta Gerilim Ölçü Transformatörleri Ar-Ge projelerinde son aşamaya gelindiği açıklandı.
ASTOR – Şirketin 10,7 milyon dolarlık Güç Transformatörü satış sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
ASTOR – Şirket ile İskenderun Enerji arasında 5,9 milyon dolarlık Güç Transformatörü sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
ASTOR – Şirketin sahibi olduğu Ankara Bala’daki arsa üzerine GES yatırım planının açıklanması sonrasında, 13,950 MWe / 17,73 MWp gücünde GES santrali yapım ve devreye alma sözleşmesi anahtar teslim olarak şirket ile Zonex Enerji arasında 2,7 milyon dolar karşılığında imzalandığı açıklandı.
ARZUM – 182 gün vadeli 112,3 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
ASELS – Şirket ile SSB arasında 40,8 milyon dolar ve 352,2 milyon TL tutarında Güdüm Kitleri alımı için sözleşme imzaladığı açıklandı.
BAYRK – Şirketin kiraladığı ve Sinop OSB de kurmayı planladığı tesisin faaliyet izinleri için Sinop OSB Müdürlüğüne başvuruda bulunduğu açıklandı.
CVKMD – Şirket ve bağlı ortaklığı Hayri Ögelman Madencilik’in yurt dışında bir müşterisi ile toplamda 3,1 milyon dolara Maden Cevheri Satışı konusunda anlaştığı açıklandı.
DMRGD – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 21 – 22 Eylül’de toplanacak.
DEVA – 364 gün vadeli 250 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
FONET – Şirketin Batman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan 36 ay süreli SBYS Hizmet Alımı ihalesine katılarak 30,0 milyon TL ile en uygun teklifi verdiği açıklandı.
GLYHO & NTGAZ – GLYHO’nun sahip olduğu NTGAZ sermayesinin %10’una karşılık gelen 23.000.000 adet payın, pay başına 16,50 TL fiyatla toptan alış satış işlemleri kapsamında 18 Eylül’de gerçekleşecek.
GSRAY – Futbolcu Eyüp Aydın’ın 250.000 euro bedelle transfer edildiği, futbolcuyla 3 yıllık sözleşme imzalandığı, futbolcuya 3 sezonda 26,3 milyon TL garanti ücret ödeneceği açıklandı.
GSRAY – Futbolcu Leo Dubois'in Başakşehir’e kiralandığı açıklandı.
HUBVC – Şirket yönetim kontrolünün değişmesi nedeniyle Zorunlu Pay Alım Teklifine yönelik SPK Başvurusu için INFO ile sözleşme imzalandığı açıklandı.
ISFIN – 179 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
ISCTR – Greeneco Enerji Elektrik Üretim’in paylarının %50’sinin 130 milyon dolara devralınması için Genel Müdürlüğe yetki verildiği açıklandı.
KLKIM – Şirketin Irak’ta yapı kimyasalları üretimi için 27.500 m2'lik arazinin tahsis işlemlerinin yerel makamlarca onaylandığı açıklandı.
KTLEV – Pay geri alım programının sonlandırıldığı açıklandı.
ORGE – Şirketin devam eden işleri arasında yer alan İstanbul Yeni Havalimanı – Halkalı Metro Projesi'nde, İşveren ile devam eden 2,1 milyon euro ve 18,7 milyon TL tutarındaki sözleşme büyüklüğünün 2,1 milyon euro ve 25,1 milyon TL’ye revize edildiği açıklandı.
OSTIM – Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.
OSTIM & TMSN – VBTS kapsamında şirket paylarına 17 Ekim’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.
QUAGR – 119 gün vadeli 120 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
PNSLN – Şirketin 0,84 milyon dolar tutarında sandviç panel siparişi aldığı açıklandı.
PRKAB – TEİAŞ tarafından gerçekleştirilen EKAP üzerinden elektronik ihalesi yapılan HKABY.12 Referanslı, Side GIS TM – Manavgat TM Brş N 154 kV, 2x1600 mm², 7,70 km XLPE İzoleli Yeraltı Güç Kablosu Bağlantı Projesi yapım işinde şirketin en düşük teklifi verdiği ve 817,6 milyon TL’lik ihalenin sözleşmesinin imzalandığı açıklandı.
PRKME – Şirket bağlı ortaklığı Konya Ilgın’ın sermayesinin 126,2 milyon TL’den 300 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği, şirketin sermaye artırımına iştirak edeceği açıklandı.
PEKGY – 1,5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.
SASA – Adana'da yapılmakta olan yıllık 1,6 milyon ton kapasiteli PTA üretim tesisi ile ilgili, EBRD ile 75 milyon euro tutarında kredi anlaşması imzalandığı açıklandı.
SNPAM & SONME – Şirket iştiraki Sönmez Çimento’nun üretim kapasitesi artışı amaçlı projesi için, ÇED başvurusu yapıldığı açıklandı.
SEGYO – Ziraat Bank Azerbaycan’dan 7,5 milyon dolar tutarında 12 ay vadeye kadar kredi kullanılmasına, kredinin teminatı olarak menkul kıymet rehini ile gayrimenkul ipoteği verilmesine karar verildiği açıklandı.
TGSAS – Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin gerçekleştirdiği İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde şirketin Platin başarı ödülü aldığı açıklandı.
TSPOR – Futbolcusu Bangaly Fode Koita’nın sözleşmesinin feshedildiği, fesih bedeli olarak futbolcuya 1,1 milyon euro ödeneceği açıklandı.
TNZTP – İzmir Tınaztepe Üniversitesi Özel Buca Hastanesinde kullanılmakta olan bir kısım makine ve cihazların yenilenmesi amacıyla yapılan Yatırım Teşvik Başvurusunun Bakanlık tarafından onaylandığı açıklandı.
TSPOR – Futbolcu Umut Güneş ile 4+1 yıllık sözleşme imzalandığı, futbolcuya 4 yılda 41 milyon TL garanti ücret ödeneceği açıklandı.
UZERB – Kayıtlı sermaye sistemine geçiş için SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
VESTL – 265 gün vadeli 300 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
VESTL – Şirket genel Müdürlüğüne Ender Yüksel’in atanacağı açıklandı.
YKBNK – 116 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
İnfo Yatırım
HIBYAHİBYA

18 Eyl 2023 - 09:00 - Ekonomi

Mahreç  Hibya Haber Ajansı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medya Yenigün Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medya Yenigün Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Medya Yenigün Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medya Yenigün Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.