marmaris tekne turları
Haksızlık « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Haksızlık

Haksızlık
Emine Türkmen
Emine Türkmen( emineyenigun01@hotmail.com )
7
16 Ekim 2020 - 0:02

Size yapılan haksızlık bir gün yapanın karşısına çıkacaktır. haksızlık yapanlara  helalleşme fırsatınız olmayabilir yaşarken ancak; bunu yapanların Rabbim cezasını yarına bırakır yanına bırakmaz diye Allah’a havale edin.

“En büyük intikam affetmektir” şunu diyebilirsiniz yerdeyken elimden yemek yiyip de, uçunca kafama pisleyeni affederek mi ödüllendireceğim? birde bardağın öbür tarafı var. çünkü; yüce yaradan her şeyi görendir.  Rabbim cezasını yarına bırakır yanına bırakmaz bu bir teselli değil Allah’a olan inancım şükür ki tamdır. O Allah ki her şeyi bilendir, nihayetsiz lütuf ve kerem sahibidir, inanıyorum ki her şeyin hesabı gibi haksızlık yapanlara hesabını da soracaktır.

Affetmek ayrı bir olaydır. derin nefesler alıp, bilinç altınızı bir yoklayın, size yapılan haksızlığı ben de üstüne affetmek için çabamı göstereyim diye haykırabilirsiniz ama dedim ya bir üst satırımda. O Allah ki her şeyi bilendir, nihayetsiz lütuf ve kerem sahibidir, haksızlık yapanlara hesabını da soracaktır. Bundan dolayı siz Allah’a havale edin.

Hayatınızda kendi menfaatiniz için başkasının hayatını mahvetmek değil yaşamak. İnançlı insanlar imanla kendi hayatını yaşarlar. İntikam için değil.

Siz ödeşmeden benim ömrüm biter diyebilirsiniz ama çoğu zaman yüce rabbim haksız kişilere bir şekilde hayatta yaşarken bir şeyler verir.

Bir hadisle sizlerle olan yazımı sonlandıracağım. Kul hakkı çok önemlidir bu hakka riayet etmeyenler yaşamında zarara girerler. Hadisi şerif sizlere paylaşacağım siz kısadan ders alın.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) bir gün, ashâbına “Müflis kimdir biliyor musunuz?” diye sordu. Orada bulunanlar, “Malını mülkünü kaybetmiş, iflas etmiş kimsedir Yâ Resûlallah” diye cevap verdiler.

Bunun üzerine Allah Resûlü (s.a.s) şöyle buyurdu: “Aksine gerçek müflis şu kimsedir: Kıyamet günü kıldığı namaz, tuttuğu oruç ve verdiği zekâtla gelir. Ancak dünyada iken şuna sövmüş, buna iftira atmış, ötekinin malını yemiş, berikinin kanını dökmüş, bir başkasını dövmüştür. İhlâl ettiği bu hakların karşılığı olarak onun iyiliklerinden alınıp hak sahiplerine verilir. Şayet hesabı görülmeden iyilikleri biterse, mağdur ettiği insanların günahlarından alınarak onun üzerine yüklenir, sonra da cehenneme atılır.” (Müslim, Birr, 59.)

rokettube