Hatay İyi Parti cadı kazanı gibi kaynıyor

Arsuz İyi Parti seçilmiş ilçe başkanı Selim Aras, 2 Temmuz 2022 tarihinde İl Başkanı Şefik Çirkin’in adayının karşısında kazandıktan sonra gelişen olaylarla ilgili sosyal medya hesabında ilginç açıklamalarda bulundu.

Hatay İyi Parti cadı kazanı gibi kaynıyor
30 Aralık 2022 - 00:08 - Güncelleme: 30 Aralık 2022 - 00:14
Hatay İyi Parti cadı kazanına dönerek seçilmişler tek tek görevden alınması tabanlarında huzursuzluk yaratırken,  Arsuz İyi Parti seçilmiş Başkanı Selim Aras, Kamuoyuna duyurulur diyerek sosyal medya hesabında yaptığı açıklamasında,  İyi Parti kurulduğundan itibaren, Bakırköy ilçesi iyi parti kurucu üyesi ve iki dönem yönetim kurulunda görev aldım. Pandemi sürecinde Arsuz ilçesinde ikamet ettiğim için, Arsuz ilçe olağan başkanlık seçiminde listeye girerek, ilçe başkan yardımcısı olarak göreve başladım. İlçe başkanımızın istifasıyla boşalan Arsuz ilçe başkanlığına aday oldum.
02 Temmuz 2022 tarihinde İl Başkanı Şefik Çirkin'in görevlendirdiği İl Sekreteri Mehmet Ali Yıldırım, İl Başkan Yardımcısı Nazmi Ceylan ve İskenderun İlçe Başkanı Mustafa Barın'ın nezaretinde yapılan seçimi 9'a 12 oyla ben kazandım.” Dedi.
Ciddi suçlamalarda bulunan Selim Aras’ın sosyal medya açıklamaları:
Karar defteri ve seçim sonunda divan heyetiyle çekilmiş fotoğrafı aşağıda görebilirsiniz.Seçim sonrası hemen karar defteri ve parti anahtarı il başkanlığının görevlendirdiği divan tarafından 21 kişilik yönetim kurulu önünde bana teslim edilerek binadan ayrılmış olduk. Benim kazanmış olduğum seçim sonucunun bilgisini alan Şefik Çirkin, kendisinin desteklediği aday seçimi kaybettiği için aynı gün içerisinde görevlendirdiği kişilere talimatlar vererek, bütün yönetim kurulu asil ve yedek üyelerimizin evlerine giderek, üyelerimizi istifaya zorlamışlardır.
Münfesih duruma düşürmek için elinden gelen tüm baskıyı yapmıştır. Yeterli sayıya ulaşamadıkları için yedek anahtarla ilçe binasına girerek, bir üyemizin kaydı yapılırken bıraktığı dilekçenin arkasında bulunan e devlet şifresi kişinin izni olmadan kullanılarak, eski bir yönetim kurulu üyesinin bilgisayarından girilerek istifa ettirilmiştir.
Yapılan bu sahtecilik belgeli olarak elimde bulunmaktadır. İskenderun ilçe başkanı Mustafa Barın İl başkanı Şefik Çirkin’in talimatıyla yönetim kurulu üyelerimize giderek şantaj, etnik köken, mezhep ve bölücü ifadelerle kullanmak suretiyle baskı kurularak bir kısmı istifa ettirilmiş bir kısmı da istifaya zorlanmıştır. Bu baskılara maruz kalan üyelerimiz durumu yazılı, ıslak imzalı dilekçeleriyle tarafıma ulaştırdılar.
Seçilmiş ilçe başkanı olarak üyelerimizin uğramış olduğu bu baskı ve tehditlerin belgelerini Genel Merkeze ve İl Başkanlığına yasal hakkımızı kullanarak iadeli taahhütlü posta aracılığı ile yolladık. İl başkanlığı tarafından bize yapılan haksız ve hukuksuz davranışları kabul etmedik.
İlçe yönetim kurulu tarafından yapılan seçimi kendi adayına karşı kazanmış olmama tahammülsüzlük göstererek, hızlı bir şekilde göreve başka birini atamıştır. Atadığı kişinin partimize hiç bir hizmeti yoktur. Sadece akrabasıdır. Bu durum ilçe teşkilatında bardağı taşırmıştır. İl Başkanı olduğundan bu yana benzer gerekçelerle ilçeleri paramparça etmiştir. İl Başkanının asli görevi toparlayıcı olmaktır.
Sen kime hizmet ediyorsun ?
Bu nasıl bir üsluptur. Bilinçli olarak AKP ‘ye hizmet etsen ancak bu kadar yaparsın. Her yerde derin devletin adamıyım diyorsun. Bize devlet adamı lazım, devletin adamı değil.
Atamayla değil seçimle geldik.
Buna rağmen; Yerel bir televizyona çıkıp, bu arkadaşları ben göreve getirdim, ben görevden aldırdım üslubu il başkanına yakışır mı?
Biz seçilmiş ilçe başkanlarıyız, bizleri sen atamadın.
Görevden alış şeklinde mafyavaridir. Yüreğin yetiyorsa halkın önünde seni birebir canlı yayına davet ediyorum.
Daha önce de Arsuz’ da Kamil Kubat ilçe başkanı seçilmiştir. Malatyalı olduğu için il başkanı tarafından kabul edilmeyerek 3 gün sonra görevden alınmıştır.
“ Kamil Kubat Malatyalı, Arsuz’ da ne işi var diyerek “ sadece bu yakışıksız gerekçeyle görevden almak hangi siyasi ahlaka uyar! Kaldı ki sen de Sivas’lısın.
Parti tüzüğünde şu bu memleketli diye bir ayrım var mıdır?
Ben 2 Temmuz 2022 tarihinde yapılan ilçe başkanlığı seçimini kazandıktan sonra, bu kez de “bir Mardin’linin Arsuz’ da ne işi var diyerek, yazılı bir gerekçe sunmadan görevden almak iyi parti tüzüğünde var mıdır?
Bu güne kadar konuşmadıysak partimizi zarar vermemek içindir.
Ama artık yeter!..
Burası TÜRKİYE hepimiz TÜRK’ÜZ.
Varlığım Şefik Çirkine değil, Türk varlığına armağan olsun.
İyi parti Arsuz İlçe yönetim kurulu adına, İl Başkanı Şefik Çirkin’in parti gücünü kullanarak, ayrıştırıcı oyunlarına gelmeyeceğimizi ve bu konu ile alakalı yazışma ve belgeleri sunacağımızı kamuoyuna bildiririz. Meral Akşenerİyi Parti Genel BaşkanıŞenol SunatUğur PoyrazKORAY AYDINSüleyman Sırrı Özdolap
Önce millet
Önce Türkiye diyoruz..
“Hz.Ömer’in adaletli yolunda, demokrasi ve özgürlük İçin çalışacağız”
Genel Başkan Sayın Meral Akşener
Seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Şenol Sunat
Genel başkanımızın vadettiği demokrasi ve özgürlüğü arıyoruz..
Ben iyi parti kurucu üyesiyim. .Arsuz’ta boşalan başkanlık için yapılan seçimde de seçilmiş Başkanım.. Partimi en çokta benim eleştirme hakkım var..
Partimin temsil noktasında bulunanlarında yanlış yapma hakları yoktur..
KOL KIRILIR,YEN İÇİNDE KALIR, diyenler ruhunda şeytan barındıran, haksızlıktan nemalanan kişiler partimize zarar verenlerdir. Biz İyi Parti’yi isyan hareketi olarak kurduk..Haksızlığa ve parti içi demokrasiyi çalıştıramayanlara, hukuku hiçe sayanlara, adamcılığı nefis yapanlara, koltuk sevdası olanlara, hukuksuz ihraçlara ve fesihlere kısacası özümüzü kaybettirmeye çalışanlara isyan ettik.. Umut olarak İyi Parti’yi kurduk.. Demokrasiye dönüş umudunu canlandırdık.. Ama burada da partimizi rayından çıkarma hamlelerini görüyoruz.. Nefis yapanların parti içerisinde öfke saçtıklarını ve bunun karşısında ateş biçeceklerini göremiyorlar.. Hatay İyi Partideki gerçekler görülemiyor veya görme niyetleri yok.. Haksız ve hukuksuz uygulamalar tahammül sınırlarını zorluyor.. Bugüne kadar bütün iyi niyet ve çabalarımla, genel merkeze bütün evrakları iadeli taahhütlü olarak yollamama ve yüz yüze görüşmeme rağmen sonuç alamadım.. Hakkımız olan iadeyi itibar ve teşkilat başkanlığı için adaletin kestiği parmak acımaz diyerek başvurumuzu yaptık..Kamuoyuna  duyurulur.. Saygılarımla
Arsuz İyi Parti seçilmiş ilçe başkanı
Selim Aras
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakki Tamsever
    2 ay önce
    Seçilmiş, atanmış diye resmen sözünü etmiş olduğu ayrımcılığın krallığını yaparak boş yapan bir tiplemeye benziyor. Haber değeri bile taşımıyor. Bildigim kadarı ile de iyi partinin Türkiye genelinde her il ve ilçede 3ncü olağan kongresi yapilmakta, bu zat madem kendine bu kadar güveniyor neden aday olarak seçime girmek yerine, partisine zarar veren bu tip haberlere prim veriyor. Ayrica yeni ilçe başkanı, hatay iyi parti il kurucu üyesi, ve divan kurulu üyesi diye duydum. Bir de gayrimüslim bir arkadaş... Yani bu kadar tutarsizliklarla bence tamamiyle yalan, asparagas ve skandal niteliğinde bir haber...