marmaris tekne turları
Hayırlı Cumalar diliyorum « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Hayırlı Cumalar diliyorum

Hayırlı Cumalar diliyorum
Emine Türkmen
Emine Türkmen( emineyenigun01@hotmail.com )
533
08 Kasım 2019 - 0:29

Bu gün Suriyeli geçici sığınmacılar üzerinden manipüle yapanlara bir şeyler yazmak istiyorum ve vatandaşı aldatmaya çalışmalarını da esefle karşılıyorum.

Bazı yerel yöneticilerin Suriyeli bu kitleye yardım yapmayı kesmesini insani bir davranış görmediğim gibi dinimize göre sunmalarını ahlaki olarak görmüyorum. Yerel seçilenlerin görevi vilayet sınırları dahilinde kalanlara hizmet verir ve sosyal olarak tahsis etmek zorundadır. Sığınmacılara bakmak görevleri olmasa dahi insani olarak vicdanlarını konuşturmak zorundadırlar.

Şimdi çıkıp merkezi yöneticilerin sorunları diyebilirsiniz ama milyonlarca sığınmacı kontrolsüz bir biçimde Türkiye’nin her yanına salınmış ve bunlara her türlü maddi ve ayni destek merkezi hükümet tarafından zaten verilmektedir. İlaveten iktidar partisine mensup belediyeler de keza belediye bütçesinden bu sığınmacılara usulsüz bir biçimde pay aktarmakta ve hizmet vermektedir. Konu insani olunca bunlara ses çıkarılmamakta ve üzerine gidilmemektedir.

Burada basın yayın organlarında belediye plajına usul adap bilmeden giren, orayı pisletip babalarının tarlası gibi kullanmaya çalışan bu kitleye plajın yasaklanmasının yanı sıra kullanma talimatı öğretildiğinde olduğu topluma ayak uydurmaları gerektiği bildirilmesi gerekirken bu aykırı davranışlara tepki gösterenleri ırkçılık, insan hakları ihlali ve ahlaksızlık gibi sunulması da yanlış olduğunu bilmenizi isterim.

Burası Türkiye hiç kimse kuralları ve genel adab-ı muaşeret kaidelerini çiğneyerek toplumu rahatsız etme hakkına sahip değildir. Suriyelerin maalesef büyük çoğunlukla bu arsız ve fütursuz davranışları sergilemesi güvenlik ve sosyal sorun haline geldiğini unutmamak gerekiyor.

Bu konuda bir şeyler yazmayı düşündüm çünkü; aykırı davranış sergilemeyip tek geçimini sağlayanlar yaşın yanında kuru gibi yanıyorlar.

Barış Pınarı hareketi bittikten sonra tampon bölgeye gidip terörden arındırılan bu bölgelerde yani topraklarında yaşamaya alışmaları gerekiyor. Burada yaş dediklerimiz orada dahi aykırı davranışlarına devam edip huzur bozmaları beklenen bir durum. İnşaallah Müslüman aleminin coğrafyasında bu tiplere ilahi adalet tecelli eder.

Hayırlı Cumalar diliyorum

 

rokettube
marmaris tekne turu