İl Spor Merkezleri Yüzme Kursları başladı

Rıza Salih Saray Kapalı Yüzme Havuzu’nda 6-16 yaş grubu yüzme öğrenmek isteyen birinci etap öğrencileri bir araya geldi

İl Spor Merkezleri Yüzme Kursları başladı
15 Haziran 2017 - 19:08Rıza Salih Saray Kapalı Yüzme Havuzu’nda 6-16 yaş grubu yüzme öğrenmek isteyen birinci etap öğrencileri bir araya geldi.


Yüzme Havuzları Amiri Selçuk Babacan, Atatürk, 100. Yıl ve Rıza Salih Saray Kapalı Yüzme Havuzu’nda günde 4’er seans olarak gerçekleştirilen yaz kursunun ilk etabına 250 kursiyerin katıldığını söyledi.


Kurslara katılımın yüksek olduğunu belirten Babacan, "Öncelikle, bizlere iyi bir çalışma ortamı sağlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak teşekkür ederiz. İl Spor Merkezi’ne katılan öğrencilerin istekli olması bizleri gelecek adına umutlandırıyor. Velilerin çabaları da bizi heyecanlandırıyor. Adana olarak altyapıya yatırımlarımız devam ediyor. Burada başarılı olanları kulüplerimize kazandıracağız. Geleceğin milli sporcularını yetiştireceğiz” dedi.


Kentin en hijyenik havuzlarına sahip olduklarını, yardımcı antrenörlerle birlikte 21 eğitici ve 6 cankurtaranın görev yaptığını ifade eden Babacan, “İşimizi ciddiyetle yapıyoruz. Acemi kursuna gelen sporcularımızın tamamına yüzmeyi öğretiyoruz” diye konuştu.


Babacan, ikinci etap kurslarının ise 3 Temmuz tarihinde başlayacağını ve kayıtların devam ettiğini sözlerine ekledi.YORUMLAR

  • 0 Yorum