IV. Uluslararası Akdeniz Bilimsel Araştırmalar Kongresi yapılacak!

Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Şeref Kocakaya, Derneğimizin bilim kurulu başkanı sayın Prof. Dr. Mustafa Talas başkanlığında gerçekleştirilecek olan tarih kongresine bütün kardeşlerimizi Çukurova Belediyesi’ndeki organizasyonumuza davet ediyoruz. Dedi.

IV. Uluslararası Akdeniz Bilimsel Araştırmalar Kongresi yapılacak!
30 Kasım 2022 - 18:08 - Güncelleme: 30 Kasım 2022 - 18:10
Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Şeref Kocakaya, Derneğimizin bilim kurulu başkanı sayın Prof. Dr. Mustafa Talas başkanlığında gerçekleştirilecek olan tarih kongresi Sosyal Bilimler ve Eğitim alanlarında yapılan bilimsel çalışmaların kabul edileceği IV. Uluslararası Akdeniz Bilimsel Araştırmalar Kongresi 23-24 Aralık 2022 tarihlerinde Adana'da Çukurova Belediyesi ile Dünya Avşarlar Derneği ortaklığıyla gerçekleştirilecektir.
Bilimsel çalışma yapan akademisyen ve bilim insanlarını buluşturacak; güncel meseleleri ve sorunları ele alarak çözüm önerileri sunacak fikir ve deneyimlerin paylaşılacağı bir platform oluşturma amacıyla, “IV. Uluslararası Akdeniz Bilimsel Araştırmalar Kongresi” düzenlenecektir.
Dil, İletişim, Edebiyat, Tarih, Dini Bilimler, Sosyoloji, Antropoloji, Psikoloji, Ekonomi, Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Coğrafya, Eğitim Bilimleri, Tarih, Felsefe, Psikoloji, Çevre Bilimi, Kentleşme Politikası, Mimarlık, Tasarım, Güzel Sanatlar gibi Sosyal Bilimler ve Eğitim alanlarında yapılan bilimsel çalışmaların kabul edileceği IV. Uluslararası Akdeniz Bilimsel Araştırmalar Kongresi 23-24 Aralık 2022 tarihlerinde Adana'da Çukurova Belediyesi ile Dünya Avşarlar Derneği ortaklığıyla gerçekleştirilecektir.
Sempozyumun dili bütün lehçeleriyle Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak kabul edilmiştir. Bilim insanlarının özet ve tam metin olarak çalışmalarını sunmaları mümkündür. Kongre sonucunda ortaya çıkacak bilimsel veriler e-kitap olarak yayınlanacaktır.
Bilim  dünyasını ilgilendiren pek çok konuya ışık tutacağı düşüncesiyle siz değerli bilim insanlarını IV. Uluslararası Akdeniz Bilimsel Araştırmalar Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Haber Emine Türkmen
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum