Medya Yenigün

İNANILMAZ DİYECEĞİM AMA!

İNANILMAZ DİYECEĞİM AMA!
Avatar
Kutbettin Arslan( kutbettin@medyayenigun.net )
335
19 Mart 2017 - 10:16

BİLGE; Bir oyum var, hem mecliste, hem de referandumda “evet” vereceğim dedikten sonra belli ki çok pişman olmuş veya pişman edilmiş ki, tekeri patlamış kamyon gibi nereye gideceği belli olmayan sözler sarf etmeye başladı.

En son şöyle dedi;

“Biz 16 Nisan’da demokrasinin Sakarya Savaşı’nı yapacağız. Bu savaşı bir kez daha milletçe kazanacağız. Meraklanmayın tarih uyanacaktır.”

Böyle bir sözü güneydoğu pkk’lılara terk edildiğinde, pkk’lılar yollara, sokaklara bombalar, tuzaklar döşediğinde, ilçelerin etrafları hendeklerle çevrildiğinde etmedi.

Bu sözü açılım yapılanlar ile devletin itibarı yerle bir edildiğinde, binlerce evladımız katledildiğinde de söylemedi.

Türk milliyetçiliğini ayakları altına alanlara da böyle bir karşılık vermedi.

Lakin 14 yıl boyunca iktidar olup memleketimizi beka problemi ile karşı karşıya getirenlerle kol kola girdikten sonra, memleketimize bunca acı yaşatanların başkanlığına hayır diyeceğiz diyenlere bu sözü etti.

Gayrı gerisini siz düşünün!

***

ARTIK BENİ HİÇBİR ŞEY ŞAŞIRTMAZ DİYORUM AMA!

BİLGE;

”EVET DİYECEK, MAHKEMELERİN TARAFSIZLIĞINI SAĞLAYACAĞIZ.”

Mahkemeler şimdiye kadar taraflıydı ve bu durum bilgeyi rahatsız ediyordu öyle mi? Sonra yargıyı reise bağlayarak mahkemeleri bağımsızlaştırmış olacak, 14 yıl boyunca yerden yere çaldığı adama güvene bak!

Yani “özel mahkemeler, özel daireler, çadır mahkemeler, HSYK yapılanması, Anayasa mahkemesinin karalarını tanımıyorum” sürecini yaşamamış olsaydık belki bizde inanırdık mahkemelerin teslim edilince bağımsızlaşacağına

Sahi bu olayların yaşandığı günlerde bilge neler demişti bir okur musunuz?

Sonra aradaki farkı görüp, şaşıracağınızdan eminim zaten!

Yozgat araç kiralamaYozgat evden eve nakliyat