Medya Yenigün

Kadını sahte polisten gerçek polis kurtardı

Kadını sahte polisten gerçek polis kurtardı
233
21 Mart 2017 - 11:48

Adana’da sahte polis tarafından telefonla aranıp telekonferans yöntemiyle kocasıyla da görüştürülerek para ve altınları dolandırılmaya çalışılan kadını gerçek polis son anda kurtardı

sahte polis tarafından telefonla aranıp para ve altınları dolandırılmaya çalışılan kadını, gerçek polis son anda kurtardı.

Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesi, Sümer Mahallesi’nde meydana gelen olayda, çocuk bakıcılığı yapan Ayten Kaya’nın (49) telefonu çaldı. Kaya telefonunu açtığında karşıdaki kişi kendisinin polis olduğunu söyleyerek, “Sakın korkmayın ben polisim. Bir kişi kimliğinin üzerine sizin fotoğrafınızı yapıştırarak dolandırıcılık yapmış. Biz de bu olayı araştırıyoruz. Sizin dolandırıcılık yapmadığınızı biliyoruz, ancak bu şahıs para ve altın dolandırmış. Şimdi sizin suçsuzluğunuzu kanıtlamak için evinize gelip altın ve paralardan parmak izi alacağız ne kadar altın ve paranız varsa hazırlayın. Bu konuda kocanızın da ifadesini almak için yanına polis arkadaşları gönderdik, şimdi onlar bakkalda” diyerek telekonferans yöntemiyle kadını kocasıyla da telefonda görüştürdü.

Kadın korkup evindeki çocuklarının okuması için biriktirdiği 3 bin 500 liralık altın ve bin 500 lira parayı alıp polisleri beklemeye başladı.

Sivil polise inanmadı

Bu arada, dolandırıcıları teknik olarak takip eden polis hemen kadını aradı. Ancak kadının sürekli telefonu meşgul olduğu için bir türlü ulaşamadı. Polis bu kez hemen kocasını aradı ancak kocasının da telefonu sürekli meşgul olduğu için aile fertlerinden iki kişiye ulaşarak evin adresini istedi.

Sivil polisler Ayten Kaya’nın evine giderek dolandırılmaya çalışıldığını, bu nedenle kimseye para ve altınlarını vermemesi gerektiğini söyledi. Ancak Kaya, sivil polise inanmayarak şüphelendi. Bunun üzerine polis, resmi elbiseli polisleri çağırarak kimliğini de kadına gösterdi.

Sahte polislere dolandırılmaktan gerçek polislerin sayesinde kurtulan Ayten Kaya, çocuklarının eğitim masrafı için evde çocuk bakarak biriktirdiği paraları dolandırıcılara kaptırmasına engel olan polise teşekkür etti.

Kaya, bu tür olayları sürekli televizyon ve gazetelerden gördüğünü ancak arayan şahısların sürekli konuşarak ve kendilerine inandırarak kafasını karıştırdığını, kocasıyla da görüşünce inandığını belirterek, “Polisler olmasa yıllardır biriktirdiğimiz paralar gidecekti. Ancak polis geldikten sonra onlar gelseydi onlara para ve altınlarımı vermezdim. Onları buradan döver gönderirdim” dedi.

Yozgat araç kiralamaYozgat evden eve nakliyat