Medya Yenigün

Kaybedilmiş yılları geri vermeye; bozulmuş düzeni tamir etmeye geliyoruz!

Kaybedilmiş yılları geri vermeye; bozulmuş düzeni tamir etmeye geliyoruz!
181
01 Aralık 2019 - 1:15

Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Durdu Mehmet Girgeç, kaybedilmiş yılları geri vermeye; bozulmuş düzeni tamir etmeye geliyoruz! diye sosyal paylaşım sitesinde açıklamada bulundu.

Başkan Girgeç açıklamasının devamında, Mücadele ettiğini iddia etmek herkesin harcı olsa da gerçekten mücadele etmek sanıldığı gibi her Yiğidin harcı değildir. Zira mücadele etmek öyle söylenildiği gibi kendiliğinden gerçekleşen bir eylem de değildir. Mücadele için sabır gerekir, cesaret gerekir, feraset gerekir, sadakat ve samimiyet gerekir. Davaya adanmışlık, hakikate inanmışlık ve adam gibi bir duruş gereklidir. Bu duruş; günü kurtarmanın rahatta bekleyişi değil tertemiz yarınları planlamanın hazırolda ilerleyişidir. Rahatta bekleyen bazı kimseler,

– “Biz Dava adamıyız?” diyorlar!

Hangi duruşla bunu iddia ediyorlar? Anlamak zor! Hangi davayı işaret ediyorlar? Kabullenmek mümkün değil! İlk zorlukta kaçarak mı dava adamı olunuyor? İlk zaferde ganimet bekleyerek mi dava adamı olunduğu iddia ediliyor? Ya da inandığı değerleri pula çevirircesine, aidiyet duygusunu bir kağıt bağına indirgercesine veya geçici makamlar uğruna tüm geçmişini yok edercesine kişiliklerinden kendilerini soyutlayarak mı davaya hizmet ediliyor? Hayatını, karşı koyamadığı duyguların etrafında şekillendirenlerin dava söylemi böyle bir çıkmazın labirentinde kaybolup gidiyor! Gittiklerini sandıkları her yol başladıkları yere tekrar gelmenin zaruriyeti, kazandığını sanarken rezil bir kaybedişin mutlak mağlubiyeti ve kendini bitirişin en derin çıkmazıyla sonuçlanıyor. Bu şehir buna şahittir! Vicdanlarında kapanmayacak derin yaralar oluşan herkes bu pişmanlığı yaşayacak, bu mağlubiyeti görecektir. Zaman ve zemin bunu çağırmakta, tarih bu hakikati ifade etmektedir.

Mücadele ve duruş hayatı kuşatan bir yaşayış; bencil duygulara karşı bir duruşun ucunda görünen ışıktır. Kaybedilmiş yıllar o ışığı beklemekte, bozulmuş düzen o ışığı gözlemektedir. O ışık; kaynağını “Dokuz Işıktan” alan inanmış gençlerle, davası için kendinden ve nefsinden verebilen samimi yüreklerle gelecektir. Allah’ın izni, İnanmış yüreklerin gayreti ve Eğitim Camiasının takdiriyle gümbür gümbür geliyoruz. Adana’da “Kalpten kalbe bir yol vardır. Görülmez! diyerek gönül mücadelesi veriyor, cahiliye dönemini bitiriyor, dönemin kahramanlarının maskelerini indiriyoruz. Bu duruşa olan mahcubiyetinizi gizleyemeyecek, bu bitişin önüne geçemeyeceksiniz. diye belirtti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hd film izle