Medya Yenigün

Kaymakam Atar, Öğrencilerin Etkinliğine Katıldı!

Kaymakam Atar, Öğrencilerin Etkinliğine Katıldı!
110
22 Mart 2018 - 0:04

Tufanbeyli Kaymakamı Ferhan Atar, Ortaokul öğrencilerinin düzenlediği 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü etkinliğine katıldı.

Tufanbeyli Ortaokulu öğrencilerinin düzenlediği etkinliğe Kaymakam Ferhat Atar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Yaşar Kalkan, Tufanbeyli Ortaokulu Müdürü Abdullah Doğantekin, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Etkinlikte bir açıklama yapan Kaymakam Atar, “Eğer 1071’de Alpaslan ve ordusunu şehit olmada bir saniye tereddüt etseydi Anadolu’nun kapısı bize açılmazdı. Yirmi bir yaşında bıyıkları henüz terleyen Fatih ve ordusu Peygamberimiz’ in “İstanbul bir gün fethedilecek, onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordu” övgüsüne nail olamazdı. 103 yıl önce Çanakkale geçilirdi” dedi.

Kaymakam Atar’ın Açıklamasının devamında  “15 Temmuz hain girişimi başarıya ulaşır vatanımız bölünürdü. Bu gün zafere ulaşan Afrin’ deki yiğitlerimiz başarısız bir şekilde geri dönerdiler. Bunlar arkasında güç şahadet anlayışı ve sonunu düşünmemedir. Sefer bizim zafer Allah’ındır anlayışı. Eğer bu millette Seyyid onbaşılar, Nene Hatunlar, 15 Temmuz’da Ömer Halisdemir’ler, kamyondaki kadınlar, tanka vuran bacılar, vatanı ve milleti için dün ve bu gün canını ortaya koyan şehitlerimiz ve gazilerimiz olmasa da biz burada bu gün toplanamaz, rahat bir şekilde yaşayamazdık. Hepsini rahmet ve şükranla anıyorum” diye belirtti.

Programın devamında öğrencilerin sunumları yapıldı.

hd film izlemobil onaybanko kuponlar