Kırıkhan'da Yörük, Türkmen ve Avşar toyu yapılacak!

Kırıkhan Belediyesi ve Hatay Kardeş Kültür Dernekleri tarafından organize edilen “Hatay Yörük, Türkmen, Avşar buluşması” 22 Ocak 2023 tarihinde Kırıkhan ilçesinde yapılacak.

Kırıkhan'da Yörük, Türkmen ve Avşar toyu yapılacak!
16 Ocak 2023 - 15:05 - Güncelleme: 16 Ocak 2023 - 15:56
Kırıkhan Belediyesi ve Hatay Kardeş Kültür Dernekleri tarafından organize edilen “Hatay Yörük, Türkmen, Avşar buluşması” 22 Ocak 2023 tarihinde Kırıkhan Mustafa Kemal Üniversitesi Meslek Yüksekokulu konferans salonunda yapılacak olup; Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesinden Prof. Dr. Mustafa Talas ve Çukurova Üniversitesinden Doç.Dr. Hakkı Çiftçi konuşmacı olarak katılırken, sanatçılardan Medeni Karataş, Gül Ahmet Yiğit, Tugay Kocakaya ve Muzaffer Gök misafirlere birbirinden güzel eserleriyle seslenecekler.
Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Şeref Kocakaya, Kırıkhan’da yapılacak etkinlik ile alakalı yaptığı davetinde, “Bizler Büyük bir aileyiz, kültürümüzü unutturmamak için mücadele edip yeni yüzyıla maneviyatımızdan bir şey kaybetmeden çağın gereğine ayak uydurup birlik ve beraberlik adına yapılan hizmetlerde elimizi taşın altına koyup gelecek nesillere donanımlı bir nesil bırakmak istiyoruz.” Dedi.
Başkan Kocakaya açıklamasının devamında, “Hatay Yörük, Türkmen, Avşar buluşması bizlerin bağlarının koparılmaması adına safları sıkılaştırma etkinliğidir.  22 Ocak 2023 tarihinde yapılacak olan etkinliğe Milli ve manevi duyguları olan tüm insanlarımızı davet ediyoruz. Onur konuğumuz Mete Uğur bey olurken, Bilim insanlarımızdan Prof. Dr. Mustafa Talas, Doç. Dr. Hakkı Çiftçi beylere ve katılımcıların kulağının pasını alacak sanatçılarımıza teşekkür ediyoruz.” Diye ifade etti. Haber Muammer Korkmaz
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum