KIYAMETİMİZE BİR ADIM DAHA YAKLAŞTIK, EY EHL-İ VATAN!..

Uzunca bir süreçtir, ülkemiz çok ciddi iç ve dış problemler yaşıyor

KIYAMETİMİZE BİR ADIM DAHA YAKLAŞTIK, EY EHL-İ VATAN!..
17 Mayıs 2017 - 13:42
Uzunca bir süreçtir, ülkemiz çok ciddi iç ve dış problemler yaşıyor. Milletimizin tepesine bütün akbabalar üşüşmüş, ne zaman çullanacaklarını hesaplayarak, üstümüzde dolanıp duruyorlar. İçimizdeki ajanları ve beslemeleri de, onlarla irtibatlı bir halde, habire bu felaketimizi hızlandırmaya çalışıyorlar.

Bizler ise, bu felaketlerin farkına varmadan, habire birbirimizin altını oymaya, şahsi çıkarlarımız uğruna birbirimizi tekmelemeye çalışıyoruz, iktidarımızla muhalefetimizla. Siyasilerimiz gerek kendi partileri içinde ve gerekse diğer siyasi partilere karşı böyle davrandığı gibi, halkımız da her geçen gün birbirinden uzaklaşan, çıkar kavgaları içinde birbirini yemeye çalışan ve gün geçtikçe fikir dünyasında ayrışan, tahammülsüz ve adeta düşmanın parçalayıp işgal edici politikasına elverişli bir ortama doğru, koşuşturmaca içinde. Harman yerlerimize ateşler atılmaya çalışılıyor. Bizi parçalamaya çalışan düşman devletler ve illegal uzantıları, her zaafımızı aleyhimize kullanıp ciddi mevkiiler kazanıyolar ve ciddi bir felakete doğru, hızla sürükleniyoruz.

Bunlar deli saçması, ya da dengesiz bir insanın ironileri değil, sevgili dostlar… Önemli bir kesimimizin farkına varamadığı, ciddi handikapların ayak izleridir, söylediklerimiz.

Geçirdiğimiz halkoylaması, milli bir felaket haline dönüştürülmeye çalışılıyor. Gerçekler bazı muhalif unsurların yalan yanlış algılar oluşturmasına karşı, bunlara zamanında atak yaparak adam gibi cevap veremeyip halkımızı aydınlatamayan yönetici kadroların da katılmasıyla, dış felaketler için hazır ortamlar oluşturuluyor. Neyse ki görünmez bir el (!) zaman zaman bizi uyarıp, elimizden tutarak, pisliklerden uzaklaştırmaya ve dış düşmanlarımızın oyun (mekir) larını bozucu bazı desteklerle önümüzü açmaya çalışıyor. Ama hiç birimiz bundan ders çıkartıp hatalarımızı kabulle, hızla dönme çabası sarfetmeden, şeytanın atlarına binmiş, hızla mahşere doğru koşuyoruz. Kendi yok oluşumuzu hızlandıranlara pirim veriyoruz… Bu ne acıklı bir tablo, sevgili vatandaşlarım!..

Bilelim ki, başarımız, milli ve inançsal değerlerimizle oluşturacağımız ve mutlaka birbirimize saygıya dayalı  birlikteliğimize bağlıdır. Millet ve devlet olarak, huzur ve saadetimiz, iç ve dış ilişkilerimizde atacağımız sağlam adımlara bağlıdır. Ya birlikte ve akıllı yönetimlerle, hep beraber sahil-i selamete çıkacağız, ya da hep beraber izmihlalimize koşacağız.

İktidarımızla muhalefetimizle tüm ülke yöneticilerimiz!.. Uyanın artık!.. İzmihlalimizin de başarımızın da, birinci derecede müsebbipleri asıl sizler olacaksınız. Hepinizin siyasi ve bürokratik kadrolarınız, hala vitrininize ters ve altını oymaya çalışan çıkarcı ve hain elemanlarla dopdolu. Adeta sizin hücrelerinize sızmış ve sizi içerden kemire kemire aniden çökertecek bir misyon ifasına doğru, koşar adımlarla gidiyorlar. Ve bu ne aymazlıktır ki, farkına varılamadığı gibi, anlaşılamaz savunmalar ve karşı suçlamalarla geçiştiriliyor ve bir sürü acemice mazeretler ileri sürülüyor!.. Yoksa bunlar ecemilik değil de, bilinçli ve haince sergilenen bir umursamazlık tablosu mı, ey siyasal kadrolar?..

Koskoca binalar, oluşturulan sinsi ihanetlerle, farkına varılamadan son anda vurulan bir fiskeyle, yerle yeksan oluyor gözlerimizin önünde de, eyvah bile diyemeden, toz duman içindeki yıkıntıların altında kalarak can veriyor, nice fidan boylularımız...

Karşımızda bulunan iç ve dış tabloların oluşturduğu ironimi lütfen hoş görün… Ve siz ciddi ciddi düşünün de, sorumlulukla güzel projeler geliştirin, ey kendini beğenmiş, burunlarından kıl aldırtmayan iktidar ve muhalefet kadroları…

Sayın Cumhurbaşkanının oluşturacağı ABD gezisi, bizim için çok önemli ve hayati bir sonuç doğuracaktır. Umarız Cumhurbaşkanımız, geçmişte yaptığı bir takım hatalardan ders çıkartır ve artık hata yapmadan, tarihin ve kendi döneminin oluşturacağı tecrübeyle, başarılı ataklarla ülkemiz menafaatına uygun kazanımlarla geri döner. Bu dönem, sözün biteceği ve ciddi bir noktanın konacağı dönemdir. Lütfen hepimiz, geçirdiğimiz cinnetten kurtularak, birbirimizi dinleyip başarımız için dua edelim ve birbirimize, kenetlenelim. Buna mecbur ve mahkum olduğumuzu unutmayalım.

Dışişlerinde sıkça yapıldığını gördüğümüz hatalı söylem ve davranışlar yerine, ciddi planlamalara dayalı, yapılan hatalardan ders çıkarılmış ve sırtında tüm milletimizin birlik ve beraberliğinin taşıdığı bilinci içinde, milli ve kararlı bir duruş sergilenmelidir. Kıyametimizi hızlandırıcı bilinçsiz ve yanlışlıklarla dolu bir davranış yerine, bilimsel verilerin, yapılan akıllı ve iyi niyetli tenkit ve tavsiyelerin ışığında, güçlü bir irade ve sağlam adımlarla, geleceğimizle ilgili önümüzü aydınlatan sonuçların alınması dileklerimizle, saygılar!..                                                                                                                                                       Mehmet Yaman

Araştırmacı-Hukukçu

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum