marmaris tekne turları
Kozalak Pekmezi kazanları kaynıyor! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Kozalak Pekmezi kazanları kaynıyor!

Kozalak Pekmezi kazanları kaynıyor!
8
27 Eylül 2020 - 0:09

Osmaniye’nin dağlık bölgelerinde bulunan Orman köylüleri kış mevsiminin yaklaştığı şu günlerde ağaçlardan topladıkları kozalakların pekmezini çıkartmaya başladılar.

Orman köylülerinin bu mevsimlerde vazgeçilmezi olan Kozalak Pekmezini kaynatarak çıkaran köylüler, hem orman köylüsü olarak bizlere ekonomik getirisi oluyor hemde kış aylarında solunum sisteminde rahatsızlık çeken vatandaşlarımıza bu pekmezi içirerek onların sağlıklı kalmasına faydamız oluyor diye belirttiler.

Osmaniye’nin Bahçe İlçesinde Kozalak pekmezi kaynatan Orman Köylüsü Ahmet Karagöz, şifalı pekmez ile ilgiliyaptığı açıklamada, “Bizler Orman köylüleri olarak geçimimizi ormandan sağlıyoruz, bundan dolayı bu mevsimde topladığımız kozalakları temizleyip kazanlarda kaynatarak vatandaşlarımızın kışın sağlıklı kalmaları için faydamız oluyor. Kozak Pekmezinin faydaları etkili bir balgam sökücü olduğu kadar öksürük, bronşit ve nefes darlığı gibi hastalıklar sırasında tüketildiğinde faydalı olduğunu biliyoruz. Tüketilen bu karışım içerdiği yüksek kalsiyum  protein sayesinde bağışıklık sisteminde hastalıklara karşı direnci arttırıyor” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    rokettube