Kurallara uymayanlara sitem

Salgın hastalık hayatımıza girdikten sonra maske-mesafe ve hijyen kuralları ile tanıştık

Kurallara uymayanlara sitem
02 Nisan 2021 - 00:04
Salgın hastalık hayatımıza girdikten sonra maske-mesafe ve hijyen kuralları ile tanıştık. Öyle günler geldi ki; ellerimizle hastaneye götürdüğümüz sapa sağlam dostlarımızın vefat haberleri bizleri derin üzüntüye koydu.

Bilim kurulunun bizleri yönlendirdiği kurallara riayet ettiğimizde çevremizde insanlara zarar vermeden salgından uzak kaldık. Gel görelim ki; Koyulan kurallar gevşetildikten sonra maske-mesafe-hijyen diye bas bas bağırıp sosyal mesafeye dikkat uyarılarını bir kenara bırakıp çılgınca sokaklarda salgın bitmiş gibi birbirimizin arasında mesafe koymayıp cafe, AVM,ve buna benzer yerlerde her şeyi unutup bölgeleri korona virüs kırmızı renge dönüştürdü. Hatta 40 binlere geldi hasta sayımız.

Bu durumda evinde ve çarşıda kurallara uyan insanlara lafım yoktur ama fütursuzca kurallara uymayanları kutluyorum. Şimdi bu ne demek diye hayıflanmayın. “Karaman’ın koyunu sonra çıkar oyunu”

Kurallara uymayanları alkışlıyorum, hatta Tebrik Ediyorum İnsanların Kul Hakkına Girdiğiniz için Yasakları Tekrar Getirdiğiniz için Maske ve Mesafeye Uymadığınız için o kadar Çalışanların Haklarını Gasp ettiğiniz için esnafları zor durumda bıraktığınız için korona neymiş deyip inanmayıp tehlikeli çanlar çaldırdığınız için. Gerçekten büyük işler başardınız günah katında. Kul hakkını yediniz. Yaşam haklarını insanların elinden aldınız, Aylardır uyarılmasına rağmen Kurallara uymadınız ne diyeyim size ancak Sizi Allah’a havale ediyoruz.

Bakın size bir hamalın urganının hesabını veremediği  kısadan hisse ile sesleneceğim. Anlayın yada anlamayın.

vaktiyle çok zengin bir adam yaşarmış.
yaşlanmış ve yataklara düşmüş.
evlat eş dost ve akrabalarına dönüp  kendisiyle birlikte bir gece kabirde kalacak olana bütün malını mülkünü vereceğini buna kimin niyetli olduğunu sormuş.
velhasıl kimse buna cesaret edememiş.
adam dellal çıkartmış ilan ettirmiş yine aday yok...
ölmüş......
cenazede orada ki cemaatin arasından bir hamal korksa da baya bir yüklü mal veya para vaadini duyunca ben dururum demiş.
Sonra cenazeyle birlikte hamalı da gömmüşler cenazenin yanına, tabi havalandırma için gerekli tedbiri de almışlar. Münker-Nekir melekleri gelmişler sorgu için.Biz önce canlıdan başlayalım sorguya demişler.
Başlamışlar sorguya; sen kimsin, dinin ne, kitabın, peygamberin, kıblen neresi derken; sen ne iş yaparsın demişler. Demiş hamal, hamallık yaparım.
Malının şükrünü eda ettin mi? demişler. Malım yok tu ki; demiş. Ben insanların taşınacak mallarını taşıyarak, akşama kadar çalışıp sabaha kadar yiyorduk. Neyle taşıyordun o malları demişler. Urganım vardı o urganla taşıyordum demiş hamal.
Neyle ve nerden aldın o urganı diye esas sorgu başlamış ve sabaha kadar devam etmiş. Urganın hesabını verinceye kadar sabah olmuş.
Sabah komşular gelmişler ve mezarı açmışlar.
Hamalın beti benzi atık saçlar beyazlamış vaziyette mezardan çıktığı gibi son surat kaçmaya başlamış.
Ya gel nereye gidiyorsun söz verdiğimiz üzere vaat ettiğimiz malı vereceğiz demişler. Hamal yok demiş, yok istemem. Ben sabaha kadar bir urganın hesabını veremedim. Sizin o bana vereceğiniz malın hesabını hiç veremem demiş kaçmaya devam etmiş.

YORUMLAR

  • 0 Yorum