Maliye Bakanı Naci Ağbal: Bu ülkenin lideri Recep Tayyip Erdoğan

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt’ta köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi

Maliye Bakanı Naci Ağbal: Bu ülkenin lideri Recep Tayyip Erdoğan
18 Mart 2017 - 11:26
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt’ta köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Bakan Ağbal toplantıda yaptığı konuşmada referandum sürecine değindi. Referandumun eski Türkiye’nin geri gelmemesi adına önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan Bakan Ağbal, "Neden mi böyle, çünkü eğer yeni sistem devreye girerse artık sırtını milletine dayamayanların iktidar olma imkanları kalmıyor. Biz her zaman sırtımızı millete dayadık. Her zaman milletimize inandık, milletimize güvendik. Zaten bunun içindir ki 14 yıldır bu millet bu davaya, bu partiye, bu hükümete, Recep Tayyip Erdoğan'a, Recep Tayyip Erdoğan'ın dava arkadaşlarına destek oluyor" diye konuştu. Avrupa’da bazı ülkelerin referandum için ‘hayır’ kampanyaları yürütüldüğünü dile getiren Bakan Ağbal, "Bu referandum oylamasında çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini belirleyeceğiz. Bu referandumda ortaya koyacağımız yaklaşım, ortaya koyacağımız duruş Türkiye'yi çok ileriye taşıyacak. Bugün Avrupa'da arka arkaya bazı ülkelerin bu referandumun içine ısrarla karışmaya çalışmaları, ısrarla Avrupa'daki bazı ülkelerin açıktan 'hayır' kampanyaları yürütmeleri sanıyor musunuz ki tek başına bir Anayasa değişikliğinin maddelerinden ibaret. Bugün Avrupa'daki bazı ülkeler eğer Türkiye'deki bu referanduma bu kadar karışmak istiyorlarsa, bu kadar açıktan 'hayır' kampanyası yürütüyorlarsa bu milletin iyiliğine olduğunu anladıkları için bunu yapıyorlar" dedi. Bakan Ağbal konuşmasını şöyle sürdürdü: "Birtakım sivil toplum örgütlerini kullanıyorlardı. Yerine göre PKK terör örgütünü kullanıyorlardı ama 15 Temmuz darbe girişiminden sonra artık hiç gizlemeye gerek olmaksızın gerçek yüzlerini ortaya koydular. Nedir o? 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında durdularsa şimdi de 16 Nisan referandumunda doğrudan doğruya Türkiye'yi hedef alıyorlar. Bu ülkelerdeki birçok gazete de açıktan vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorlar 'hayır' oyu verin diye. Sanırsınız ki bu referandum o ülkelerin Anayasalarını da değiştiriyor, o ülkelerdeki seçim sistemlerini de değiştiriyor. Avrupa'daki havalimanları artık eski dünyanın havalimanları olarak önemini kaybedecek, Türkiye'deki 3. Havalimanı tek başına bütün dünyaya hizmet edecek. Arka arkaya dünya çapında projeleri hayata geçiriyoruz. Marmaraya hepimiz alıştık, Avrasya Tüneli'ni kullanıyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü kullanıyoruz. Şimdi inşallah Çanakkale Köprüsü'ne başlıyoruz. Avrupa eski süklüm püklüm Türkiye özlemini hatırladı. Başı eğik, kendine güvenmeyen, parasından utanan Türkiye'yi hatırlamak istiyor. O günleri hatırlıyor, onları istiyor. Son 14 yılda Türkiye'de yapılan bu olağanüstü büyüme, kalkınma hamlesine karşı büyük bir kıskançlık içerisinde. Türkiye büyüyor, Türkiye kalkınıyor, Türkiye gelişiyor, Avrupa yerinde sayıyor. Avrupa yeni dünya düzeninde kazananlar liginde değil, kaybedenler liginde."


"Erdoğan, Avrupa'ya da dünyaya da kafa tutuyor" "Bu ülkenin lideri Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa'ya da dünyaya da kafa tutuyor, istemedikleri bu" diyen Ağbal, "Daha düne kadar küçük gördükleri, küçümsedikleri, 'hadi canım' dedikleri Türkiye şimdi onlara kafa tutuyor. Bu ülkenin lideri Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa'ya da dünyaya da kafa tutuyor, istemedikleri bu. Onun için '16 Nisan' deyip geçmeyin. 16 Nisan bir Anayasa değişikliği değil tek başına. Bugün o kadar açıktan oynuyorlar ki Avrupa'da PKK terör örgütünün yandaşları salon salon toplantılar yapıyor. Onlara gelince salonlar açılıyor, miting meydanları açılıyor. FETÖ'nün Avrupa'daki uzantıları her türlü yöntemi, kanalı kullanıyor 'hayır' kampanyası yürütüyor ki bunların hepsi darbe suçlusu kişiler Türkiye'ye iade edilmesi gerekir. Bırakın bunları iade etmeyi bu FETÖ terör örgütünün yandaşlarına kapılarını sonuna kadar açmışlar, onlara sığınak oluyorlar. Bütün bunların orada propaganda yapmasını açıktan destekliyorlar. Ama Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanları Avrupa'da Türk vatandaşlarına bu Anayasa değişikliğini anlatmaya kalkınca arka arkaya bir sürü bahaneler uydurarak vatandaşlarımızla bakanlarımız arasına engeller koymaya çalışıyorlar. Güvenlik diye bahane ediyorlar. PKK alçaklarının yandaşları Avrupa'da koştururken, bu toplantıları yaparken güvenlik güvenlik değil de benim bakanım mı oraya gidince güvenlik oluyor" ifadelerini kaydetti. "16 Nisan'da evelallah bu millet Rotterdam'a da Berlin'e de Brüksel'e de öyle bir cevap verecek ki" Avrupa'da yükselen İslamofobik gelişmelere de değinen Bakan Ağbal, şunları söyledi:
"Dışişleri Bakanımızın uçağını bin bir türlü bahaneyle en sonunda uçağının inmesine müsaade etmediler. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız kendi toprağımız olan konsolosluğa 30 metre kala atlarıyla itleriyle bizim bakanımızı durdurdular. Türk bayraklarını alıp Rotterdam meydanlarını dolduran milletime karşı atlarını itlerini sürdüler. Atlarınız da itleriniz de kahrolsun. 16 Nisan'da evelallah bu millet Rotterdam'a da Berlin'e de Brüksel'e de öyle bir cevap verecek ki hep beraber Bayburt'tan, Erzurum'dan Gümüşhane'den Trabzon'dan Tekirdağ'dan Antalya'dan Diyarbakır'dan hep beraber öyle bir cevap vereceğiz ki bunların feleği şaşacak. Bunlar bu milletin ne kadar büyük olduğunu görecekler. Onun için sakın 16 Nisan'ı tek başına bir Anayasa oylaması olarak görmeyin."
  Beşir Kelleci
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum