Maazallah kuyuya düşerseniz!

Maazallah kuyuya düşerseniz!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir TV programında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, “Ülkeyi seviyorsan ‘yeter artık’ de ve Türkiye’yi seçime götür” çağrıda bulunmasıyla alakalı çok şey yazılırda ben yinede yüzeysel olarak değinip geçeceğim.

Konuya girmeden önce bir kısadan hisse ile biraz gülelim istermisiniz?

Bir Ağa ve ırgat’ın arasında bir hikaye.

Irgat sabah kalkıyor koşarak Ağa’sının yanına gidiyor.

Heyecanlı bir şekilde olan Irgat, Ağa Ağa seni gece rüyamda gördüm diyor.

Ağa, de bakim nasıl gördün?

Irgat: seninle yürüyüp gidiyorduk.

İki kuyu gördük birisinde Bal, diğerinde Bok vardı.

Eeee der Ağa,

Irgat: Ağam sen bal kuyusuna düştün bende bok kuyusuna der.

Ne var bunda der Ağa.

Irgat heeee hiç bir şey yok Ağam, ben o kuyudan seni çıkarmak için balları yaladım, sende beni çıkarmak için bokları yaladın der.

Ağa ne bok yediğini bilir ama “de get ırgat” der ve birbirlerinden uzaklaşırlar.

Şimdi bana erken seçim ile bu fıkranın ne alakası var diyebilirsiniz?

Cevap vermeme hakkımı kullanmaya kararlıyım o kadar.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun MHP lideri Bahçeli’ye erken seçim çağrısı siyasi kulisleri hareketlendirdi. Muhalefet erken seçimi kaçınılmaz görse de, Cumhur İttifakı seçim için 2023’ü işaret ediyor.

Seçim olması için Cumhur ittifakının oluru gerekmektedir. Bunun yanı sıra Ülkemizde ne oldu ki, “erken seçim” dayatması gündeme gelsin. Benim kadar ülkeyi gezen yok, herkes çalışıyor. AK Parti iktidarı çok güzel çalışıyor, bu çalışmayı hazmedemeyen muhalifler, elbette erken seçim diyecektir. AK Partinin 18.5 yıllık iktidarını hazmedemeyenlere sesleniyorum! Bugün seçim olsa yine muhalif parti liderleri “oylarını artmazken” aksine düşüşleri görünce şaşırmamaları elden değil. Belki bu gazeteci AK Partiye yalakalık yapıyor diyen çıkabilir? Lakin; benim kellem gitse, “haktan yana, asla ve asla taviz vermem.” Ne diyorsanız değin, gazeteniz Medya Yenigün Gazetesi olarak günlerce İl İl gezerek halkla iç içe olmuş ve onların hissiyatlarına tercüman olmak için onlarla aylardır beraber olmaya da devam ettim. Gazeteniz Medya Yenigün; asla ve asla masa başı :asparagas haber”e yer vermemiştir ve vermeyecekte! Her zaman halkın yanında ve onların, “gören gözü  ve haykıran sesi” olmuştur.

Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli’ye nerede seçim çağrısı yapıyor biliyormusunuz?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’la yaptığı görüşmenin ardından.

Ağa bak yıllarca Ak Parti kadrolarında Ülkenin yönetiminde görev yapan sonrada kuyuya düşen Devacı Ali Babacan ziyaretinde sanırım ikiniz birden kuyuya düştünüz.

Hatta yahu bu adam siyasi alzaymır hastalığına tutulmuş olabilir mi? Doktor olmadığım için cevabım kuyu işi olabilir..

Bence sayın Kılıçdaroğlu, sen kıraathaneye git ve seçim falı aç, nasıl olduğunu anlatayım acemilik çekme istersen.

Kıraathanede bir sıfır kağıt açtırsın, iskambil oynarken yana otursun, yancılık yaparken bir taraftan da 2023 seçimlerine kadar sembolik Cumhurbaşkanı adayı arayışlarına devam edersin bırak Deva Meva bu işler boş işler.

Bırak şu işleri, ABD’nin Trump’u, Fransa’nın Macron’u ve İngilizlerin locası, Ermeni’nin Paşinyan’ı  saldırır arkasına sizler tam takım Ali Cengiz’in saz ekibi gibi “koltuk koltuk” nakaratıyla yine çuvallarsınız.

Bu dostlarınıza güvenmeyin, bak benden söylemesi Mazallah kuyunun birisine düşerseniz Bal’ı kim yalar Bok’u kim yalar orasını bilemem.

Sevgi ve Saygılarımla

Araştırmacı Gazeteci Yazar

Vehbi Korkutata

Vehbi Korkutata
Vehbi Korkutata( vehbi@medyayenigun.net )