marmaris tekne turları
MEMLEKET KUŞATILMIŞ! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

MEMLEKET KUŞATILMIŞ!

MEMLEKET KUŞATILMIŞ!
Avatar
Kutbettin Arslan( kutbettin@medyayenigun.net )
247
08 Ekim 2017 - 0:26

MEMLEKET KUŞATILMIŞ!
(Analiz)
Memleket kuşatıldı diyor ya Bahçeli doğru söylüyor. Fakat darbe girişimi ile bunu fark etmiş gibi konuşuyor, konuşmalarını takip etmeyenler buna inanabilirler ama konuşmalarını takip edenler Bahçeli’nin memleketin kuşatılmış olduğunu hatta şah damarının kesildiğini yıllar öncesinde devamlı söylediğini biliyor. Kuşatılmış olmanın sorumlusu olarak da AKP iktidarını özellikle de Erdoğan’ı söylüyordu.
Fakat ne olduysa darbe girişiminden sonra Bahçeli kuşatmayı yeni görmüş gibi davranıp konuşmaya başladı. Ardından hayret verici bir şekilde AKP iktidarını özellikle de Erdoğan’ı memleket için kurtarıcı olarak görmeye başladı.
Yaklaşık 15 yılın özeti bu.
Yukarıdaki gerekçelerle dün yaptığım bir paylaşımımda, madem memleket kuşatıldı bu durumdan kurtulmak için ilk adım olarak Bahçeli ve Erdoğan’ın milletin huzurunda özeleştiri yapmaları lazım” dedim.
Bu konuya Bahçeli açısından devam edelim.
Memleketimiz dünde kuşatılmıştı değil mi? Dünyanın en büyük güçleri fiili olarak gelip memlekete el koymuşlardı! Bu işgalden nasıl kurtuldu isek şimdide öyle kurtulacağız.
Dün asker terhis edilmiş, bütün silahlara el konulmuş, hava, kara, deniz yolları tutulmuş, hatta devlete el konulmuştu!
Ne yaptı vatanseverler?
Millete gitti, milli şuuru, milli direnci geliştirdi. Çünkü milletin uyanışından başka hiçbir umudumuzu gücümüz yoktu. Millet topyekûn mücadeleye başlarsa belki kurtulabilirdik.
Bütün kurmaylar, memleket sever aydınlar akın akın bin bir meşakkatle ana doluya geçti milleti ile kucaklaştı.
Şartlar bugünde aynı değil mi?
Ülkü ocakları, MHP bu tecrübelerden dolayı kuruldu. Türk Milliyetçileri daima milletin içinde olsun, mensubiyet duygusunu, tarih şuurunu, milli direnci, milli birliği, milli refleksleri geliştirsin.
Türk milleti her an topyekûn mücadeleye hazır olsun. Çünkü Anadolu coğrafyasında kalmanın başka yolu yoktu.
Gelelim Bahçeli’ye, Bahçeli ne yaptı?
Yapması gerekenlerin tam tersini yaptı.
Millete gitmedi, haftalık gurup toplantıları ile yetindi, işi ehline vermedi ekipçilik yaptı. İl, ilçe teşkilatlarını çalıştırmadı. Dargınların, küskünlerin gönlünü almadı, uzaklaşanları yakınlaştırmadı aksine “KAPI AÇIK GİDEN GİDER, GELEN GELİR” dedi!
Merkeze vatanı, milleti değil kendisini koydu. Memleket şartları, imanımız, davamız birliği emrederken Bahçeli kendisi gibi düşünmeyen insanları ajan ilan edip dışladı.
Uzatmayayım eğer bunları görmüyorsan lider taassubu gözlerini ve vicdanını kör etmiş.
Görüp de tavır almıyorsan şahsiyetin bitmiş demektir.
Sonuç olarak her şeyi bir tarafa bırakarak söylüyorum; Bahçeli memleketin kuşatıldığından eminse ve memleketi kendisinden çok seviyorsa yapması gerekenler belli, mili mücadelede ne yapıldı ise onu yapmak.
Yani işi ehline vermek, birliği tesis etmek, millete gitmek, gece demeden, gündüz demeden çalışmak.
Peki Bahçeli’de böyle bir niyet görüyor musunuz?

rokettube
marmaris tekne turu