marmaris tekne turları
Menzil’imize Allah dostları diyebiliriz! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Menzil’imize Allah dostları diyebiliriz!

Menzil’imize Allah dostları diyebiliriz!
Vehbi Korkutata
Vehbi Korkutata( vehbi@medyayenigun.net )
205
11 Ekim 2020 - 11:38

Bu gün yazımda sözlerin nasıl çarpıtıldığından yola çıkayım derken, ilk önce yazacağım Menzil’i size tanıtıp ondan sonra açıklamalarıma devam edeceğim.

İşte Menzil’imiz…

Nakşibendiye’nin Mevlana Halid Bağdadi kolundan gelen bu yol, Adıyaman merkezli ve Menzil’de kurulduğu için bu şekilde adlandırılır. Babası Nakşibendi büyüklerinden biri olarak anılan Abdülhakim Erol’dan onay alan Muhammed Raşid Erol (1930-1993) tarafından başlatılmıştır.

Burada aslında Menzil Tarikatı Nakşibendi yolu da diyebiliriz. En büyük özellikleri Şah-ı Nakşibendi’nin belirlediği usullere göre eğitim gören talebelerin en büyük özelliği, sünnete sıkı bağlılık ve çokça Allah’ı zikretmeleridir.

Yani Allah dostları diyebiliriz.

Kaldı ki; 12 Eylül askeri yönetimi tarafından Muhammed Raşid, Gökçeada’da zorunlu ikamete gönderilmesine rağmen sağlık problemleri yüzünden Konsey kararı ile Ankara’ya yerleşmiş, sonra Menzil’e dönmüştür.

Kısaca anlatmaya çalıştığım Menzil Şeyhleri, “Seyyitleri” hiç bir zaman kin gütmemişler ve “her ne olursan ol, yine gel” demek istedikleri; burası hizmet kapısıdır, bu kapıda kişiler ayırt edilmez. Bu saadet kapısı yıllardır ülke halkına hizmet etmek ve onların hissiyatlarına tercüman olmak için var gücünü kullanmaktadırlar. Onların hiç kimseye ihtiyaçları yoktur ve olamazda.

Bazı emperyalistlerin satılık kalemleri, kendilerinin damgalı olduklarından dolayı MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından çarpıcı bir çıkış yaptı diye hedef şaşırtıyorlar.

Ne paylaşmış bu milletvekili:

“Bizim için tek menzil var; Türkiye Cumhuriyeti Devleti.  Ne Mutlu Türk’üm Diyene..”

Bunun neresinde Menzil’e sert çıkacak bir durum var.

Kendileri Türkiye Cumhuriyetine düşman oldukları için FETÖ ağzıyla konuşan emperyalistlerin zındık satılmış kalemleri yine silahşorluğa soyunmuşlar.

Kaldı ki; Ülkücülerin 12 Eylül’de idamla yargılandıktan sonra afla serbest kalanlarından cemaate katılmalarıyla Menzilciler Orta Anadolu, Ege, Akdeniz, Marmara ve hatta Trakya bölgesinde de daha etkili olmaya başlamış bunlardan Büyük Birlik Partisi lideri, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve eski Maraş Ülkü Ocakları Başkanı Ökkeş Kenger Şendiler gibi önemli siyasi isimler Allah dostuna katılmışlardır.

Bu arada Cemal Enginyurt bu devlet düşmanları tarafından kaleme alınan sosyal medya hesabındaki paylaşımı olan “fetö terör” örgütleriyle eşdeğer tutuyor sözleriyle gündeme düşürmesinden dolayı “yalan haber” diye tekzip ettirmesi gerekiyor.

Menzil gurubu şuana kadar ve yıllarını halkımızın hizmetlerine köprü olmuştur. Bu kalemşorlar nasıl oluyor da; Cemal Enginyurt “fetö terör” örgütleriyle eşdeğer tutuyor diye internet sitelerinde yayınlarlar anlamakta zorlanıyorum sayın vekilim!

Öncelikle şunun farkına varalım; “Menzil Cemaati” üzerinden tüm İslami yapılara ve İslam’a saldırıyorlar.  Menzil gurubu; PKK, doğudaki İslami cemaat, kurumlar ve vakıflar sayesinde tam hâkimiyet kuramadı, çünkü menzil cemaati hiç bir zaman bunlara fırsat verdirmedi ve her zaman cemaati bunlara karşı dikkatli olmalarını ve PKK İsrail lobisinin direktifiyle çalıştıklarını söylemişlerdir. PKK menzil cemaatinden sonsuz rahatsızdır, çünkü insanlarımız bu güzel mekana gelince, dağ kadrosuna insan götürmediği için, rahatsız olduklarını söylemekte yarar görmekteyim.  “Menzil Cemaati sayesinde PKK doğuda etkin olmadı” ve her zaman doğrulardan yana olmuştur.

Küresel güçler PKK’ya karşı olan inançlar o bölgeden yok edilmesi gerektiğini her zaman irdelemişlerdir.

Sosyal medyadan Menzil Cemaati’ne saldırmaları bu yüzden olduğunu bilmenizde yarar görmekteyim.

ABD, İsrail ve CIA  bir rapor yayınladı ve raporda “Türkiye’de Cemaatler ve tarikatlar kapatılmalı diyor” bu cemaatler olduğu müddetçe hiç bir insanı yolundan alıkoyamazsınız, “çünkü tek korktukları şey” Türkiye’deki cemaatlerdir. Hemen arkasından  facebook ve twitter’daki kripto FETÖ’cüler ve büyük sol sayfalar Menzil Cemaati’nden başlayarak saldırıya geçiyorlar. Sanmayın ki hedefte sadece Menzil Cemaati var, aslında bu AK Parti iktidarını yıpratma politikasıdır! Neden 19 yıldır, “menzil Cemaati”nden söz edilmiyordu? Çünkü başka çareleri kalmadıkları için; “menzil gurubunu” hedef haline getirmişlerdir.

Ben gazeteciliğe başlarken, menzil cemaatini merak ederek gittim ve yaptıkları hizmeti görünce çok mutlu olduğumu söylemek ve insanlarımıza ne kadar cömert ve dertlerine ortak olduklarına şahit oldum.

1960’lı yıllardan sonra Komünizmin Türkiye’ye yayılması artmıştı. Devletin içindeki milli kanat bunu engellemek için Menzil Cemaati ile çalışmıştır. Menzil Cemaati ile yapılan ortak faaliyet ile gençlerin “Komünizm ve ateizme” bulaşması engellenmiştir. Bu dönemde gençler ve orta yaşlılar otobüslerle Menzil’e taşınmıştı.  Menzil Cemaati kritik bir dönemde kritik bir görev alarak faydalı olmuştu, menzil cemaati her zaman dürüstlükten ödün vermeyerek insanlara örnek olmuşlardır.

15 Temmuz gecesi darbe girişimi başladığında Menzil Cemaati’nin liderinden, tüm illerdeki vekil ve merkezlere direniş için sokağa inme çağrısı yapılmıştır, bizi tanıyan herkesi sokağa çıkmalarını istiyoruz. Edirne’den Kars’a kadar bütün cemaatine seslenerek yardım çağrısında bulunmuştur. 15 Temmuz gecesi; Başkan Erdoğan’ın ekibinin Menzil Cemaati’nin üst kadrosu ile iletişime geçip savunma için meydan ve caddelere inilmeli bilgisini verdiği de söylendiğini bilmelerinde yarar görmekteyim.

Bunu direnişe karşı gelen Menzil, FETÖ terör örgütü mensuplarını şaşkına çevirdi.

Bunca destekten sonra nasıl oluyor da? Terör örgütü ile aynı kefeye koymaları şaşırtıcı değil mi? Darbe demek mevzuyu basitleştiriyor aslında ve bu işgal girişiminde devletin görünmeyen milli refleks gösteren milli kanadı Menzil Cemaati ile yine irtibattaydı. Menzil Cemaati bu denli mücadeleye ciddi katkıları oldu gözlerden asla kaçmadı ve her zaman devletine ve milletine sadakat göstermişlerdir. Menzil Cemaatinin devlete hâkim olmak gibi bir derdi yoktur. Genelde devlete hadim(hizmetçi) olmayı tercih etmişlerdir. Dışarıdan gelen yoğun saldırılara karşı hep etkin rol oynamışlardır. “Hak ve Hakikat yolunda olan bir şahsiyet, sofularına her zaman doğru olmalarını ve devletiyle barışık olmalarını söylemişlerdir, bu hakikat kapısından hiç kimseye zarar gelmez, tam tersine fayda sağladığını bilmenizi isterim.”

Menzil cemaati her zaman insanlarımızla yakın olmayı ve onlara fayda sağlamak için var olduklarını biliyoruz. Menzil Şeyhi; hiç bir zaman kötü davranmamıştır, insanları yani “sofilerini şefkat ve merhamet duyularıyla” karşılamıştır, insanları doğru yola yönlendirmiştir. Devletiyle bu denli fayda sağlayan ve “Peygamber efendimizin soyundan olan bir zat hakkında konuşmak hiç bir şahsiyete yakışmaz! Onlar her zaman doğruluktan yana olduklarını bütün dünya biliyor. Bu kapı dedikodu kapısı değildir, “gönül kapısıdır” dileyen gider! Kimse “menzil cemaati” üzerinden siyaset yapmasın?

Sevgi ve Saygılarımla

Araştırmacı Gazeteci Yazar

Vehbi Korkutata

rokettube