Mevlidi Nebi haftası paneli düzenlendi!

Çukurova İlçe Müftülüğü, Ramazanoğlu Camii Konferans Salonunda mevlidi nebi haftası açılış programı ve paneli düzenlediler.

Mevlidi Nebi haftası paneli düzenlendi!
24 Ekim 2021 - 16:15
Çukurova İlçe Müftülüğü, Hz. Peygamber’in dünyayı teşriflerinin seney-i devriyesi münasebetiyle, toplumsal bir duyarlılık ve hassasiyete vesile olması amacıyla 2021 yılı Mevlid-i Nebi Haftası " Hz. Peygamber ve Vefâ Toplumu" teması çerçevesinde çeşitli programlar düzenlenirken Çukurova İlçe Müftülüğü Ramazanoğlu Camii Konferans Salonunda İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar'ın başkanlığında, Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammet Yılmaz, Mersin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. M. Zeki Uyanık ve Adana İl Müftü Yardımcısı Dr. Mekki Solmaz'ın katılımlarıyla din görevlilerine yönelik panel düzenlendi.
Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başlayan program İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar’ın açılış konuşması ile devam ederken katılımcılara yaptığı açıklamada, “İnsanlığın hiç olmadığı kadar o kutlu elçinin getirdiği mesajları anlamaya ve yaşamaya ihtiyacı var. Onun reçetesi emsalsizdir, zamansızdır. Onun reçetesi Kur’an’dır.” dedi.
Kur’an’ı Kerim’den, Peygamberimizin hayatından ve islam tarihinden vefa örneklerinin serlevha edildiği panel İl Müftümüz Dr. Hasan Çınar’ın yaptığı dua ile sona erdi

YORUMLAR

  • 0 Yorum