Medya Yenigün

NORMAL ÜLKELER ….

NORMAL ÜLKELER ….
Avatar
Mehmet Yaman( mehmet@medyayenigun.net )
473
24 Mayıs 2017 - 11:25

Normal ülkelerde siyasi partiler uzun ömürlü , genel başkanların partilerin başında kalma süresi pek kısadır . Bizde partiler kısa ömürlüdür . Genel Başkanlar ölene kadar başta kalır .

Normal ülkelerde partilerin genel başkanı olur . Bizde genel başkanların partileri .

Normal ülkelerde insanlar 2-3 nesil aynı parti mensubu olur . Değiştirmek akıllarına bile gelmez . Bizde bir adam 15 yılda 4 parti değiştirir kimseye anormal gelmez .

Normal ülkelerde para kazanmaz isteyen siyasete bulaşmaz ticaret yapar . Bizde siyasete dayanmadan para kazanılmaz .

Normal ülkelerde parti mensupları partiye bağış yapar , parti için para harcar . Bizde üyeler parti üstünden para kazanır ….

Daha yazacaktım ….

***

MAREŞALE HAKARET…..

Kimseye etnik kökeninden dolayı hakaret edecek değilim . Ancak kendi etnik kökenini gizlemek için ” araştırmacı tarihçi ” ya da ” din adamı ” kimliğini kullanan ve Türk Milletinin Büyük Mareşali Gazi Mustafa Kemal Paşa Hazretlerine -gizledikleri kendi etnik kökenlerinin intikamını almak için – hayasız saldırılarda bulunanların veyahut hangi gerekçe ile olursa olsun buna tepki vermeyenlerin Türk Milletinin ebedi düşmanı olduğunu ve nedamet getirmezlerse hak ettikleri cevabın ” DERİN TÜRK MİLLETi ” tarafından verileceğini altını çizerek hatırlatırım . Türk Milletinin mahşeri vicdanı bu tür ihanetleri unutmaz ve affetmez . Tarih bu ihanet ve hadsizliklerin bedelinin nasıl ödetildiğini defeat ile yazmış , bu zihniyetin gırtlağından tutup tekrar ve tekrar tarihin çöplüğüne atıldığını her seferinde göstermiştir ….drnkb

ankara web tasarım | eşya depolama | kocaeli escort