ÖĞ-DER 16.kuruluş yıldönümünü kutladı!

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Adana Şube Başkanı Hüseyin Tan, 12 Ekim 2005 tarihinde kurulan Şuurlu Öğretmenler Derneği Kuruluşlarının 16 yıl dönümü dolayısıyla yaptığı basın toplantısında  “Şuurlu Öğretmen demek; görevini kalpten gelerek, severek yapan, görevinin şuurunda olan öğretmen demektir.” Dedi.

ÖĞ-DER 16.kuruluş yıldönümünü kutladı!
16 Ekim 2021 - 18:17
Şuurlu Öğretmenler Derneği Adana Şube Başkanı Hüseyin Tan, kuruluşlarının 16. Yıl dönümü dolayısıyla yaptığı basın toplantısında “Bugün Şuurlu Öğretmenler Derneğimizin kuruluş yıldönümüdür. 12 Ekim 2005 tarihinde kurulan Şuurlu Öğretmenler Derneği 16 yaşında. Şuurlu Öğretmen demek; görevini kalpten gelerek, severek yapan, görevinin şuurunda olan öğretmen demektir. Bizler şuurlu öğretmen olarak; öğrencilerimize iyiyi kötüden, adaleti zulümden, faydalıyı zararlıdan, güzeli çirkinden, doğruyu yanlıştan ayırt etmesini öğretiyoruz.” Diye belirtti.
Bizler; yeryüzündeki öğrencilere öğretmenlik yaparken aynı zamanda gökyüzüne talebe olarak her daim kendimizi güncelliyor, tüm yeniliklere kapımızı aralıyoruz diye belirten Başkan Hüseyin Tan, “Okulda öğrencilerimize derslerini öğretirken, onların kalbine sevgiyi, saygıyı, şefkati, merhameti ve vicdanı da koyuyoruz. Öğrencilerimizi sınavlara hazırlarken, insanlığa da hazırlıyoruz. Öğrencilerimizi insanların hayırlısı insanlığa faydalı olanıdır düsturuyla yetiştirerek ailesine, vatanına, milletine ve tüm insanlığa faydası olan nesiller yetiştiriyoruz.
Bizler emperyalist batının çarkında parçalanarak kendi benliğini yitirmiş, fikren ve ekonomik olarak batının hegemonyasına girerek batıya bağımlı olarak yetiştirilmek istenen çocuklarımıza ve gençlerimize milli ve manevi değerlerimizi öğreterek onların ekonomik ve kültürel manada kendi öz benliğiyle yetişmelerini sağlıyoruz. Çocuklarımızı milli ve manevi değerlerimizle bağımsız bir insan olarak yetiştiriyoruz.” Diye söyledi.
Başkan Tan açıklamasının devamında, Çocuklarımıza özgüven vererek onların tarihimizde olduğu gibi Yeniden Güçlü ve Büyük Türkiye’yi, hak ve adalete dayalı yeni bir dünyayı kurmaları gerektiğini öğretiyoruz.
Çocuklarımıza bir yandan fen ve sosyal dersleri öğreterek, onların çağın gerekleri olan ilim ve teknolojilerle donanmalarını sağlarken; diğer yandan dürüst ve ahlaklı olmayı da öğretiyoruz.
Yapmış olduğumuz faaliyetlerimizle; öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz.
Çocuklarımıza verdiğimiz eğitimlerle onları içki, kumar, uyuşturucu, terör ve deizm gibi her türlü kötülük bataklıklarına düşmekten koruyoruz, düşenlere de el uzatarak kurtarıyoruz.
Millî Eğitim Bakanlığımızın yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ediyoruz. Yapılan hayırlı çalışmaları destekleyerek motor görevi görüyoruz. Yapılan yanlışlar konusunda da uyarı ve ikazlarımızı yaparak yanlış yapılmasını engelleyerek yanlışa fren oluyoruz.
Bizler mesuliyetimizin farkındayız. Her gün okula giderken öğretmenliğe başladığımız ilk günkü aşkla ve azimle ibadethaneye gider gibi gidiyoruz. Öğretmenliğimizi ibadet aşkıyla, bıkmadan, usanmadan, yorulmadan, bozulmadan yapmaya devam ediyoruz.
Biz inanıyoruz ki; Öğretmenlerimiz şuurlu olursa gelecek nesillerimiz de şuurlu olur. Ülkemizin ve dünyamızın geleceğini bizim çocuklarımız şekillendirecek. Çocuklarımızı da şuurlu öğretmenlerimiz şekillendirecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum