Medya Yenigün

Öğrenci servis sürücülerine alkol uygulaması

Adana’da okul önlerinde denetimini artıran polis, öğrenci servisi sürücülerine alkolmetre ile alkol kontrolü yaptı.

Öğrenci servis sürücülerine alkol uygulaması
261
03 Nisan 2017 - 19:29

 

Adana Emniyet Müdürü Osman Ak’ın talimatıyla, Çocuk Şube Müdürlüğü’nün organizasyonunda okul etrafındaki internet kafe ve kahvehanelerdeki uygulama devam ediyor. Çocuk polisi, asayiş, terörle mücadele, özel harekat, çevik kuvvet, uyuşturucuyla mücadele şube müdürlüğünün de desteğiyle okul etraflarında tek tek denetimler yapılırken, öğrenci servis sürücüleri de unutulmadı. Trafik polisleri okul önünde bulunan öğrenci servislerinin sürücülerine tek tek alkol testi yaptı. Alkolmetrelere üfleyen sürücülerin hiçbirinde alkol çıkmadı.

 

Sürücülerden Murat Uçaroğlu, polisin yaptığı uygulamaya olumlu baktıklarını, on numara bir çalışma olduğunu söyledi.

 

Sürücülerin yanı sıra okul çevresindeki büfe ve lokantaları da tek tek inceleyen polis ayrıca okulun önünden geçen motosiklet ve araç sürücülerini de durdurup Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgusu yaptı. Durdurulan bir motosiklet sürücüsü ifadeye gitmediği için aranması çıktığından polis merkezine götürüldü.

 

Polisin çocukların daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde okula gitmeleri, kötü alışkanlıklar edinmemesi için Adana genelinde okul önündeki uygulamalarının devam edeceği belirtildi.

 

Yozgat araç kiralamaYozgat evden eve nakliyat