Öğretmenlere İnternetin Bilinçli Kullanımı anlatıldı

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlere yönelik “İnternetin Bilinçli Kullanımı” seminer düzenlendiler.

Öğretmenlere İnternetin Bilinçli Kullanımı anlatıldı
06 Kasım 2021 - 10:11
Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde  Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürlüğüne bağlı BT İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen seminer Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Rehber Öğretmeni Şule Kaya, BT İl Koordinatörü Hüseyin Selami Kaya ve Bilişimle Üretim İl Temsilcisi ve Fatih Eğitmeni Öznur Gökşen Dinç, tarafından öğretmenlere yönelik “İnternetin Bilinçli Kullanımı” konusu anlatıldı.
“İnternetin Bilinçli Kullanımı” seminerine 40 öğretmen katılırken Fatih Eğitmeni Öznur Gökşen Dinç, öğretmenlerin sınıf içerisinde öğrencilerin test ve soru çözmesini kolaylaştıran, çözerken eğlendiren bir karekod uygulaması olduğunu ifade ederek uygulamanın bir örneğini anlattılar.
Gökşen Dinç, internetin kitlesel bir iletişim aracı, elektronik bir sistem, kültürel bir olgu ve bilginin odağı olduğundan bahsederek Dijital 2021 Ocak Ayı Raporu’nun rakamlarını paylaşırken, “Dünyadaki internet kullanıcı sayısı dünya nüfusunun yüzde 59.5 yani 4,66 milyar ve dünyadaki insanlar günlük ortalama 6 saat 54 dakika internette zaman geçirirken Türkiye’de ise günlük ortalama süre 7 saat 57 dakika. Bu da bize internette geçirdiğimiz sürenin dünya ortalamasının üzerinde olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda sosyal medya aktif kullanıcı sayısında dünyada 4.2 milyar kişi ile günlük 2 saat 25 dakika iken ülkemizde nüfusun yüzde 70.8’i yani günlük 2 saat 57 dakika ile yaklaşık 3 saattir.” Diye belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum