Medya Yenigün

OSTADER 3.FISTIK DAĞITIM ETKİNLİĞİ YAPILDI!

OSTADER 3.FISTIK DAĞITIM ETKİNLİĞİ YAPILDI!
364
08 Ocak 2020 - 12:56

Her yıl geleneksel olarak kısa adı Ostader olan Osmaniye’yi Uluslararası Tanıtma Derneği tarafından düzenlenen bu yıl 3. Yapılan fıstık dağıtım etkinliği  sürücüler tarafından taktirle karşılandı.

Ostader tarafından otoyol üzerindeki polis uygulama noktasında durdurulan araçların sürücülerine, kentin tanıtımı için yerfıstığı hediye edilip, ilin tarihi ve kültürel değerlerinin anlatıldığı broşürleri dağıtılması etkinliğinin bu yıl 3. Düzenlendi.

Osmaniye oto yol Polis noktasında yapılan etkinlikte Ostader yönetim kurulu üyeleri araçlara yer fıstığı ve bilgilendiren broşür dağıttığı etkinliğe Osmaniye Milletvekilleri İsmail Kaya ile Mücahit Durmusoğlu, Ak Parti İl Başkanı Hamza Tor katıldılar.

Osmaniye’yi Uluslararası Tanıtma Derneği Başkanı Bahri Çolpan, Osmaniye’nin gerçekten tanıtım sorunu yaşadığını ve 24 yıllık vilayet olmasına rağmen ülke genelinde tanınma oranının çok düşük olduğunu ifade etti. Kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında tanıtım faaliyetini gerçekleştirdiklerini belirten Çolpan, “Buradan, Osmaniye’den geçen yabancı araçlara Osmaniye yerfıstığı dağıtıyoruz. Kentimizin tanıtımı için biz elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ve bu yaptığımız etkinliğin de tanıtıma bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ayrıca, yerfıstığının anavatanı ve borsası Osmaniye’dir ve Osmaniye fıstığı marka tescillidir. Birçok hastalığa iyi geldiği bilimsel çalışmalarla ispatlanmıştır. Özellikle dondurucu soğukların yaşandığı şu günlerde, Osmaniye fıstığı tüketerek, oradan aldığınız yüksek enerji ile hem üşümekten, hem de hasta olmaktan kurtulabilirsiniz” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hd film izlemobil onaybanko kuponlar