marmaris tekne turları
Özdiş Tutuklu Gazetecileri Yalnız Bırakmıyor « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Özdiş Tutuklu Gazetecileri Yalnız Bırakmıyor

Özdiş Tutuklu Gazetecileri Yalnız Bırakmıyor
253
11 Temmuz 2017 - 12:31

Cezaevlerinde tutuklu gazeteciler yalnız bırakmayan CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, geçtiğimiz hafta Mediha Olgun, Gökmen Ulu ve Ahmet Şık’a gerçekleştirdiği ziyaretlerini bu kez de Musa Kart’ın da aralarında bulunduğu 6 Cumhuriyet Gazetesi çalışanı için gerçekleştirdi.

Adalet Yürüyüşü sırasında cezaevi önünde Adalet Nöbeti’de tutan CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Bakırköy Cezaevi’nde tutuklu bulunan Sözcü Gazetesi İnternet Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mediha Olgun, Silivri Cezaevinde bulunan Gökmen Ulu ve Ahmet Şık’ı ziyaret etmişti. Özgür basının susturulamayacağını savunan Özdiş Maltepe’deki büyük buluşmanın ardından Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi çalışanları Musa Kart, Akın Atalay, Murat Sabuncu, Ahmet Kadri Yüksel, Günay Tekin Öz ve Hakan Karasinir’i de yalnız bırakmayarak ziyaret etti.

BASKILAR GAZETECİLERİ SUSTURMAK İÇİN

İktidarın kendisine muhalif herkesi suslu gibi gördüğünü ve üzerine baskı oluşturmak için OHAL ile tutuklamaları gerçekleştirdiğini bildiren Özdiş, “Demokraside muhalefette vardır. Ancak ülkeyi 15 yıldır tek başına yönetenler, devletin her kademesine yerleşmiş terör örgütlerinden bahsetmektedirler. Bütün yanlışı kendileri yapan iktidar güçleri, bunları görmeyen yandaş medyanın kalemşörlerine destek olurken, hatalarını söyleyen ve yazan basın mensuplarını ise cezalandırmaktadır. Ziyaret ettiğim 6 arkadaşımız da özgürlüklerini istiyor” dedi.

rokettube
marmaris tekne turu