marmaris tekne turları
PKK’nın katliam planladığı villadan şok detaylar « Medya Yenigün

Medya Yenigün

PKK’nın katliam planladığı villadan şok detaylar

Adana polisinin bölücü terör örgütü PKK’nın cephanelik olarak kullandığı villaya yaptığı baskında ele geçirilen 12 polis üniformasıyla başkentte suikast planlandığı, 1,5 ton amonyum nitrat, 10 açma kapama anahtarı ve 10 zil butonu ile de Adana Valiliğine yapılan saldırıda kullanılan çapta 10 ayrı bombalı araç hazırlanacağı ortaya çıktı.

PKK’nın katliam planladığı villadan şok detaylar
290
15 Ağustos 2017 - 12:36

 

Adana’da polisin şafak vakti operasyon yaptığı ve adeta bir cephanelik ele geçirdiği villada bulunan materyallerle ilgili şok edici ayrıntılar ortaya çıktı.

 

Dakika dakika polis kameralarına da yansıyan operasyonda villada 12 uzun namlulu silah, 24 el bombası, 12 hücum yeleği, bin uzun namlulu silah mermisi, 96 şarjör, 12 polis üniforması, 49 gri büyük kova, 1 amper ölçer, 1 lehim malzemesi, 4 lehim tabancası, 42 silikon mumu, 2 lehim kablosu, 1.5 ton amonyum nitrat, 300 kilo çivi, 6 koli bandı, 3 siyah bant, 20 litrelik 24 boş bidon, 25 gaz maskesi, 10 pil, 10 açma kapama anahtarı, 10 zil butonu, 1 karışım yapmak için mutfak robotu, 500 gramlık 150 teneke kutularda mantar, 20 litrelik 11 mazot dolu bidon, 18 kilogramlık yapıştırıcı, 10 yastık, 10 sünger yatak, 10 battaniye, 2 hasır ve oldukça fazla konserve yiyecek ve ekmek ele geçirmişti. Polis ele geçirdiği malzemeleri tek tek analiz etmeye başladı.

 

“Valilikte patlatılan bomba yüklü araç gibi 10 tane yapılabilir”

 

Polis, özellikle ele geçen 1.5 ton amonyum nitrat, 300 kilo çivi, 20 litrelik mazot dolu 11 bidon, 10 kapama açma anahtarı, 10 zil butonu, lehim makineleri, karıştırıcı robot, bant ve kabloları bomba imha ekiplerine verdi. Yapılan bu incelemede teröristlerin amonyum nitrat, mazot ve çiviyi karıştırıp güçlendirerek bomba yapacağı tespiti yapıldı. Ayrıca yapılacak bombanın malzemelerin çokluğundan ve açma kapama anahtarı ile zil buton sayısından yola çıkarak 24 Kasım 2016 yılında Adana Valiliğinde patlatılan bomba yüklü araç gibi 10 bomba yüklü araç yapılacağı tespit edildi. Yapılan bombanın da zil butonu olmasından dolayı aynı valilikte olduğu gibi uzaktan kumanda ile patlatılacağı ve evdeki boş kovaların içine yerleştirileceği belirlendi.

 

Polis çalıntı ve kiralık otomobil alarmı verdi

 

Polis ayrıca eylemin bomba yüklü araç ile yapılacağı tahmini üzerinde durduğu için çalıntı ve kiralık araçlar üzerinde geniş çaplı araştırma başlattı. Yapılan bu çalışma sonucunda ortadan kaybolan ve 12 kişi olduğu tahmin edilen teröristlere de ulaşılması hedefleniyor. Ayrıca terör ekiplerinin iz üzerinde olduğu teröristleri yakalamanın an meselesi olduğu de öğrenildi.

 

12 Ankara polis arması başkentte suikast şüphesini arttırdı

 

Bölücü terör örgütü PKK’nın son yıllarda şehirlerde eylem yaparken özel harekat ve polis kıyafeti kullanması olayı villada ele geçen polis üniformalarından bu eylemde de polis kıyafeti kullanacağını ortaya çıkardı. Adana’da 30 Temmuz 2015 yılında Pozantı ilçesinde 2 polisin şehit edildiği olayda öldürülen 2 terörist de özel harekat üniforması giymişti. En son Hakkari’de PKK’lılar yine polis kıyafeti giyip saldırı yapmıştı. Villada ele geçen üniformaların normal polis merkezinde görev alan polislerin giydiği mavi gömlek, lacivert pantolon olması yanı sıra polislerin koluna taktığı şehir armasının Ankara olması dikkat çekti. Bu da PKK’lıların Ankara’da bir eylem yapacağı tahminini akla getirdi. PKK’lıların Ankara’da polis üniforması ile suikastler yapma ihtimali üzerinde dururken, ele geçirilen patlayıcı malzemeleriyle de birçok ilde bomba yüklü araçla eylem yapma ihtimalleri üzerinde duruluyor.

 

rokettube
marmaris tekne turu