marmaris tekne turları
Portakal Bahçesinde Adana Konuşuldu « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Portakal Bahçesinde Adana Konuşuldu

Portakal Bahçesinde Adana Konuşuldu
215
25 Eylül 2017 - 16:05

Adanalı iş adamı, CHP eski İl Başkan Yardımcısı Menderes Şeflek, Hadırlı’daki bahçesinde ‘Adana’ konulu organizasyona ev sahipliği yaptı. Şeflek, Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Adana’daki temsilcilerinden, DP Yüreğir İlçe Başkanı Vahit Sırlıbaş, İşadamı Levent Kasar, Sacit Tigit ve basın camiasının önde gelen isimlerini ağırladı.

GAZETECİLER DE YER ALDI

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin (ÇGC) düzenlediği eğitim seminerlerine katılmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Adana’ya gelen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Ananodulu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ile ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Başkan Yardımcısı Sait Güleç, Genel Sekreter M.Ömer Üney, Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Saygıdeğer, İlk Haber Gazetesi sahibi Veysel Arslan ve Adana iş ve siyaset camiasının bilinen ismi Vahit Sırlıbaş’ın yanı sıra bazı dostları Şeflek’in portakal bahçesinde bir araya geldi.

SEKTÖRÜN SIKINTILARINI ANLATTI

Bahçede çeşitli bilgiler aktaran Menderes Şeflek, konuklara Adana’nın narenciye üretimi ile ilgili bilgiler verdi. Adana’nın ülkemizin narenciye üretimi yapılan en önemli merkezlerinin başında geldiğini belirten Şeflek, “Ülkemiz üretiminin yüzde 30’undan fazlası yani 800 bin ton civarında üretim ilimizde gerçekleştiriliyor. Bu üretimin ortalama 400 bin tonu portakal, 130 bin tonu limon, 220 bin tonu mandalina ve 35 bin tonu da greyfurt olarak gerçekleşiyor. Ülkemiz ve bölgemiz ekonomisi içinde böylesine önemli yere sahip olan narenciye üretimi son yıllarda diğer tüm tarım ürünlerinde olduğu gibi büyük sıkıntılar yaşıyor” açıklamalarını yaptı.

HADIRLI VURGUSU Siyasetin de enine boyuna konuşulduğu davette, 1980 yıllarından itibaren CHP’nin her kademesinde görev yaptığını, bir çok genel başkanla çalıştığını, uzun süre CHP il başkan yardımcılığı da yaptığını hatırlatan Şeflek, Hadırlı’ya eğitimden sağlığa yeniden bir dizayn vereceklerini, Hadırlı’nın insanının daha güzel şeylere layık olduğunu ifade etti.

SÜRPRİZ Buluşmada Menderes Şeflek, gazetecilere bir de sürpriz yaptı. İşadamı Levent Kasar ile birlikte konukları için portakal bahçesi önüne koç getirten Şeflek, Hadırlı’daki Özel Restaurant sahibi Hoşgeldi Özel’e koç kestirdi. Görüşmede Adana’nın siyasi ve ekonomik geleceğine yönelik fikir alış verişinde de bulunuldu. Fırsat buldukça dostlarıyla bir araya gelmeye özen gösterdiğini belirten Şeflek, davetine icabet eden gazetecilere teşekkür etti. Davette, Şeflek’in eşinin hazırladığı sofraya Nail Dalgıç da el kıyması Adana kebabıyla renk kattı.

rokettube
marmaris tekne turu