marmaris tekne turları
Pozantı’da Pedallar farkındalık için çevrildi! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Pozantı’da Pedallar farkındalık için çevrildi!

Pozantı’da Pedallar farkındalık için çevrildi!
3
25 Ekim 2020 - 13:16

Pozantı Kaymakamı Emrah Akduman, spora teşvik ve farkındalık oluşturmak amacıyla etmek için bisiklet sürme etkinliği düzenledi.

Pozantı Kaymakamı Emrah Akduman, ilçede herkesin spor yapmasını sağlamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla kurum müdürleri doğaya kucak açmak ve son günlerdeki yaşanılan pandemi dönemindeki zorluklar karşısında sağlıklı yaşam için vatandaşları pedal çevirmeye davet etti.

Hükümet Konağı önünde toplanan ilçe protokolü, 10 kilometre pedal çevirerek Belemedik Tabiat Parkına kadar bisiklet sürdü. Spora Teşvik etkinliğine  Kaymakamımız Emrah Akduman, Belediye Başkanı Mustafa Çay, Cumhuriyet Savcısı İsmail Şivka, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Nuri Dilek, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Uyguralp ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdaverdi Yıldız katıldı.

Kaymakamımız Emrah Akduman, “Amaç ilçemizdeki vatandaşlarımızı sağlıklı yaşamaya ve spora teşvik etmektir. Pandemi dönemiyle birlikte özellikle öğrencilerimiz uzaktan eğitim için bilgisayar ve tablet başındalar. Bu sebep ile hiç değilse hafta sonları kendilerini doğaya bıraktıklarında ve bisiklet sürmek gibi bir etkinlik yaptıklarında düşünce anlamında zinde olacaklarına inanıyorum. Zaten Pozantı ilçemizin her bir köşesi cennet gibi, ilçemizin meşhur simgelerinden olan çınar ağaçları arasında Belemedik Tabiat Parkına doğru pedal çevirmek gerçekten mutluluk verici bir şey diye düşünüyorum. Tüm halkımızı doğa içerisinde spor yapmaya, yürüyüş yada pedal çevirmeye davet ediyorum.”

rokettube
marmaris tekne turu