Medya Yenigün

Sahte polis baltayı taşa vurdu

Adana’da kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılar, para ve altınlarını dolandırmak istedikleri kişi emekli polis çıkınca amaçlarına ulaşamadı.

Sahte polis baltayı taşa vurdu
253
12 Mayıs 2017 - 13:27

Emekli polis, “Verdiğim adrese gelselerdi onlara tekme tokat girecektim” dedi.

 

Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesi, Ziyapaşa Mahallesi’nde meydana gelen olayda, 20 yıl polis olarak devlete hizmet ettikten sonra 1985’te emekli olan Kadir Öztürk’ün (73) telefonu çaldı. Şahıs, telefonu açan Öztürk’e kendisinin polis olduğunu söyleyip, “Beyefendi bir hırsızlık olayı oldu, siz kimliğinizi dolmuşta düşürmüşsünüz hırsızlar da bu kimiliği alıp kullanmışlar. Şu anda hırsızlık olayının faili siz görünüyorsunuz. Hırsızlar altın ve para çalmış. Siz evdeki altın ve paraları getirin parmak izi çalışması yapacağız. Biz sizin suçlu olmadığınızı biliyoruz ama aksi takdirde cezaevine gireceksiniz. Biz hem paralar hem de altınlar üzerinde inceleme yapıp onları sayacağız” dedi.

 

Öztürk ise kendisinin de emekli polis olduğunu söyleyip, “Polis böyle bir şey yapmaz. Tamam ben kimliğimi düşürdüm ama polis araştırma yaparken kimseden para istemez. Ben çok adam aldım, dağda bile terörist yakaladım ancak kimseden para istemedim. İki katlı evim var onu da polis emeklisiyle çalıştığım parayla yaptırdım” şeklinde konuştu.

 

Bunun üzerine sahte polis telefonu savcıya vereceğini söyledi. Telefondaki sahte savcı ise, “Para ve altınları alıp yanımıza gelmeniz gerekiyor sizin polisliğiniz eskide kaldı. Şimdi çalışma yöntemimiz böyle” dedi. Emekli polis ise dolandırılmaya çalıştığını anlayarak çocuklarına işaretle polisi aramasını söyleyip dolandırıcılara da adres verdi. Öztürk, daha sonra verdiği adrese gidip beklemeye başladı. Polis de bölgede tedbir aldı. Ancak beklenen dolandırıcılar buluşma noktasına gelmedi.

 

“Gelselerdi onlara tekme tokat girecektim”

 

Kadir Öztürk, telefonla arayanların sözde hırsızlık yapıldığını ve bu yüzden kendisini aradıklarını söylediğini belirterek, “Ne kadar para varsa getir savcılıkta sayacağız deyince çaktım manzarayı. Onlara dedim ki; ben de hırsız, katil ve dağda gezen adamı yakaladım ama böyle bir şey istemedim dedim. Öyle deyince bana ’yine de gel’ dediler, ben de o zaman bana arabayı yollayın gelen adamların kimliklerine de bakarım öyle gelirim dedim. Polis olup olmadıklarını ancak öyle bilebilirim sizden şüpheleniyorum dedim. ’Yok, yok sen gel’ dedi” diye konuştu.

 

Yolun başında dolandırıcıları beklediğini anlatan Öztürk, “Bekledim gelselerdi iyi olacaktı ama gelmediler. Polise de haber verdim zaten. Gelselerdi iki tane vururdum, tekme tokat girerdim. Ben eski polisim 1985 yılında emekli oldum hiç inanmadım onlara yakalatmaya çalışacaktım ama olmadı. Ben bu evi zorla yaptım polis olarak eskiden polislikte para alma olayı yoktu” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR