marmaris tekne turları
“Sanayi sitelerini önemsiyoruz” « Medya Yenigün

Medya Yenigün

“Sanayi sitelerini önemsiyoruz”

“Sanayi sitelerini önemsiyoruz”
98
12 Şubat 2020 - 0:11

Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Muhittin Doğan:

“Esnafımızdan projeye yoğun talep var”

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (Adana ESOB) bağlı Oto Tamirciler Esnaf Odası ve Adana Ticaret Odası (ATO) işbirliğinde, Adana’ya yeni bir sanayi sitesi kazandıracak. Yeşiloba mahallesinde yapılması planlanan Yeşiloba Oto Tamirciler ve Yedek Parçacılar Sanayi Sitesi içerisinde, oto tamirci, kaportacı, oto elektrikçi ve yedek parçacı esnafını barındıracak.

Proje aşamasındaki Yeşiloba Oto Tamirciler ve Yedek Parçacılar Sanayi Sitesi’nin ilk tanıtım toplantısı Adana ESOB Hizmet Binası, Şehit Ömer Halisdemir Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Muhittin Doğan tarafından organize edilen, Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, ATO Yedek Parçacılar Komite Başkanı Fatih İspir, Adana ESOB yönetim kurulu üyeleri ve Birliğe bağlı odaların başkanlarının katıldığı toplantıya, oto tamirci, kaportacı, oto elektrikçi ve yedek parçacı esnafı yoğun katılım sağladı.

Toplantıda konuşan Adana ESOB ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek, önümüzdeki aylarda yapımına başlanması planlanan projenin kendisini de heyecanlandırdığını belirterek, Yeşiloba Oto Tamirciler ve Yedek Parçacılar Sanayi Sitesi’nin Adana’ya ve esnafa hayırlı olmasını temenni etti. İstihdama ve ekonomiye büyük katkılar sağlayan esnafın ekonominin en dinamik aktörleri olduğuna dikkati çeken Birlik Başkanı Nihat Sözütek, “İcra kurulundaki arkadaşlarımla birlikte göreve geldiğimiz günden bu yana esnafımızın sorunlarının çözümü ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için çaba sarf ediyoruz. Biz istiyoruz ki büyük sanayinin temelini oluşturan küçük esnafımız daha çağdaş ve modern alanlarda vatandaşımıza hizmet versin. Bu nedenle Adana’ya yeni sanayi sitelerinin kurulmasını önemsiyoruz ve her konuda olduğu gibi sanayi siteleri konusunda da icra kurulundaki arkadaşlarım ve oda başkanlarımızla birlikte esnafımızın emrindeyiz” dedi.

“YOĞUN TALEP ALIYORUZ”

Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Muhittin Doğan da Yeşiloba Oto Tamir ve Yedek Parçacılar Sanayi Sitesi’nin Adana’ya kazandırılmasında Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek’in büyük emeği bulunduğuna işaret ederek, desteklerinden ötürü teşekkür etti. ATO ile birlikte yürüttükleri projeyle ilgili ön hazırlıkları tamamladıklarını belirten Başkan Doğan, projenin yapılacağı arsanın ihaleye çıkmasını beklediklerini söyledi. Arsanın satın alınmasının ardından inşaat çalışmalarının hızla başlayacağını dile getiren Başkan Doğan, henüz hazırlık aşamasında olmalarına karşın yapılacak işyerlerinden satın almak isteyen esnaftan yoğun talep geldiğini dile getirdi. Oda olarak bugüne kadar Adana’ya iki sanayi sitesi kazandırdıklarını, üçüncüsü için de çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Doğan, “İnşallah Yeşiloba Oto Tamir ve Yedek Parçacılar Sanayi Sitesi’ni en kısa zamanda hayata geçirerek esnafımızın ve Adanalıların hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Proje ortaklarından ATO Yedek Parçacılar Komite Başkanı Fatih İspir de, yapılması planlanan sanayi sitesinin hem istihdama hem de ekonomiye önemli katkılarının olacağını kaydetti.

Açıklamaların ardından Proje Mimarı Egemen Say, Yeşiloba Oto Tamir ve Yedek Parçacılar Sanayi Sitesi hakkında katılımcılara brifing verdi. Say, proje kapsamında 20 bin metrekare arsa üzerine 25 bin metrekare kapalı alan inşa edileceğini belirterek, “Site 4 bloktan oluşacak. 11 dönüm üzerine kurulacak. İçerisinde 53 işyeri bulunan A-B blokları yedek parça, 9 dönüm üzerine kurulacak ve içerisinde 44 işyeri bulunan C-D blokları ise Oto Sanayi Sitesi olarak hizmet verecek” şeklinde konuştu.

rokettube