marmaris tekne turları
Şehir Hastanesi 15 Eylül’de hasta kabulüne başlıyor « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Şehir Hastanesi 15 Eylül’de hasta kabulüne başlıyor

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Şehir Hastanesi’nin 15 Eylül’de hasta kabulüne başlayacağını açıkladı.

Şehir Hastanesi 15 Eylül’de hasta kabulüne başlıyor
256
02 Eylül 2017 - 13:19

 

Vali Demirtaş, 75.Yıl Sanat Galerisi’ndeki resmi bayramlaşma programının ardından ÇGC’ye gelerek, burada gazetecilerle bayramlaştı. CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş ve Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü İsmail Taymaz’ın da hazır bulunduğu bayramlaşma etkinliğinde, gazetecilerle sohbet eden Vali Demirtaş, basının toplumsal hayattaki önemine dikkat çekti.

 

Çukurova’nın bereketli toprakları üzerine kurulu olan Adana’nın bir çok potansiyeli bünyesinde barındırdığını kaydeden Vali Demirtaş, kentin gelişimi ve ileriye doğru taşınmasında devlet olarak kendilerinin ortaya koyduğu çalışma ve hayata geçirilen projelerin yanısıra basının da vereceği desteğin hayati önem taşıdığını vurguladı.

 

Şehit Hastanesi 15 Eylül’de açılıyor

 

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Vali Demirtaş, yapımı bir süre önce tamamlanan bin 550 yatak kapasiteli Şehir Hastanesi’nin 15 Eylül’de hasta kabülüne başlayacağını, hastanenin açılış tarihinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programına göre belirleneceğini ve tarihin henüz netlik kazanmadığını söyledi.

 

Aşkım Tüfekçi Hastanesi yıkılacak

 

Çok modern ve son teknoloji ürünlerle donatılan hastanenin sadece Adana’nın değil, bölgeye de hizmet vereceğini dile getiren Demirtaş, bunun dışında Çukurova Dr. Aşkım Devlet Hastanesi’nin eski binasının yıkılıp, buraya da 300 yatak kapasiteli yeni bir hastane yapılacağını belirtti.

 

Demirtaş, Yüreğir’de bir süre önce yıkılan eski devlet hastanesinin yerine de 100 yatak kapasiteli yeni bir hastane yapılacağını kaydetti.

 

Hastane odaları tek kişilik olacak

 

Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin kapatılıp, ‘Şehir Hastanesi’ bünyesinde hizmet vereceğini dile getiren Demirtaş, sağlık alanında yapılan yatırımları önemsediklerini vurguladı. Demirtaş, “Şu anda kent genelindeki tüm hastanelerin kapasitesini yarı yarıya düşüreceğiz. Böylelikle hastanelerdeki tüm odalar tek ya da çift kişilik olacak” dedi.

 

5 Ocak Stadının yeşil alan olacak

 

Şehrin batı kesimindeki sağlık sorunlarının çözümü için Yeşiloba’da Karayolları’na ait bir araziye 100 yataklı bir hastane yapılacağını, yeni stadyumun tamamlanıp faaliyete girmesinin ardından da 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nın yerinin de yeşil alana dönüştürüleceğini açıklayan Vali Demirtaş, metroyla ilgili olarak tasarrufun hükümetin yetkisinde olduğunu da anlattı.

 

Aşağı Seyhan ovası suya kavuşuyor

 

Aşağı Seyhan Sulama Projesi’ ile ilgili açıklamalarda da bulunan Mahmut Demirtaş, DSİ tarafından projenin ihaleye çıkartıldığını hatırlatarak, projenin tamamlanmasıyla da Seyhan Baraj Gölü’ndeki mevcut suyun üçte birlik kısımıyla söz konusu bölgenin tamamen sulanacağı gibi tarımda da önemli bir ivme kazanılacağı yorumunu yaptı.

 

Bayramda küskünlükler son buluyor

 

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş de bayramların birlik, beraberlik ve dayanışma açısından önemine dikkat çekti. Özdiş, gerek ekonomik ve gerekse de sosyal hayatta bir çok sorun yaşamasına rağmen, insanların bayramları mutluluk ve sevinç içerisinde karşıladığını dile getirdi. Özdiş, küskünlerin barışıp, barış ve kardeşlik duygularının üst düzeye çıktığı bu günlerin, kenetlenme açısından da sevindirici olduğunu ifade etti.

 

ÇGC Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Esendemir de bayramların sevgi ve barışın yaşandığı günler olduğunu ifade ederek, gazetecilerin her bayram olduğu gibi bu bayramda da yine görevlerinin başında olduğuna dikkat çekti.

 

rokettube
marmaris tekne turu