Şehit askerin kanser hastası annesinden teröre destek veren Avrupa ülkelerine tepki

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik yapılan operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Sercan Yılmaz’ın kanser hastası annesi Sahra Yılmaz, teröre destek veren Avrupa ülkelerine

Şehit askerin kanser hastası annesinden teröre destek veren Avrupa ülkelerine tepki
18 Mart 2017 - 18:25


Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik yapılan operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Sercan Yılmaz’ın kanser hastası annesi Sahra Yılmaz, teröre destek veren Avrupa ülkelerine “Onların hepsi oyun. Bize kurulmuş bir oyun. Allah oyunlarını kendilerine çıkartsın” ifadeleriyle tepki gösterdi.


Teröre karşı mücadele ederken şehadet şerbetini içen asker ve polisler, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde mezarları başında anıldı.Asri ve Buruk Mezarlıklarındaki şehitliklerde törenler düzenlendi.


Kent protokolünün tamamının katılım gösterdiği törenlere, Emniyet Müdürü Osman Ak’ın eşi Fatma Ak da iştirak etti.


Gazi Ahmet Fırat’ın kızı Fatma Fırat ve Zeynep Şule Köksal’ın okuduğu şiirler katılımcıları duygulandırdı.


Şehitlik defterini imzalayan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, mesajında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölünmez bütünlüğüne vurgu yaptı. İl Müftüsü Hasan Çınar da şehitler için dua etti.


Törenin sonunda şehit asker ve polislerin mezarlarına karanfil bırakıldı. Gözyaşı döken şehit yakınları güçlükle ayakta durabildi. Siirt’te kullandığı zırhlı panzere PKK’lı teröristlerce açılan ateş sonucu şehit düşen polis memuru Cuma Ali Hakan’ın annesi İbiş Hakan ise çocuğunun şehit düşmesinin ardından ailesinden 3 kişinin daha hayatını kaybettiğini dile getirerek “Yavrumun suçu neydi? Vatan bekliyordu. 1 sene görmedim ondan sonra tabutuyla verdiler. Kuzumun suçu neydi? Bunlara dur desinler. Gelinim 25 yaşında dul kaldı. Torunum 2.5 yaşında babasız kaldı. Dursun bu kurşunlar” diyerek teröre tepki gösterdi.“Onlar orada olmasa bizler de orada olmayız”


Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik yapılan operasyonda geçen yıl şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Sercan Yılmaz’ın şehadet haberini aldığında aynı zamanda kanserle mücadele eden annesi Sahra Yılmaz ise terör örgütlerine destek veren Avrupa ülkelerine tepki göstererek, “Hiçkimse bizi yıkamaz. Biz dimdik ayakta duracağız. Tüm şehitlerin annesi, babaları, akrabaları dimdik ayaktayız Allah’a çok şükür. Bir-iki şehit vermekle bizi yıkamazlar. Binlerce Mehmetçiğimiz var arkamızda bizim. Milletimiz, devletimiz güçlü. Onların hepsi oyun. Bize kurulmuş bir oyun. Allah oyunlarını kendilerine çıkartsın. Allah Mehmetçiğimizi, polisimizi korusun. Allah onlardan razı olsun. Onlar orada olmasa bizler orada olmayız, bizler olmasak onlar da olmazlar. Allah hepsinden razı olsun. Allah işlerini güçlerini rast getirsin” diye konuştu.YORUMLAR

  • 0 Yorum