Medya Yenigün

Şehitler adına dikilen fidanlara, ailelerin gözyaşları can suyu oldu

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102.

Şehitler adına dikilen fidanlara, ailelerin gözyaşları can suyu oldu
240
20 Mart 2017 - 12:48

Yıldönümü kapsamında 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı’nca Org. İzzettin Çalışlar Kışlası’nda şehitler adına fidan dikildi.

 

Fidan dikim törenine Vali Mahmut Demirtaş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 10. Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral İsmail Günaydın, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.

 

Törende konuşan 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Yıldönümü dolayısıyla şehitlerin isimlerinin isimlerin dikilecek fidanlara verileceği belirterek, “Burada düzenlediğimiz tören vesilesiyle bir kez daha terörü lanetliyoruz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerimize sabırlar diliyorum. Şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun” dedi.

 

Daha sonra Vali Mahmut Demirtaş, beraberinde protokol üyeleri ve şehitlerin yakınları ile birlikte şehitlerin isimlerinin verildiği fidanları toprakla buluşturup, can suyu döktü.

 

Şehit aileleri ve katılımcıların duygu dolu anlar yaşadığı fidan dikiminde, şehit aileleri fidanları okşayıp gözyaşı dökerek, çocuklarının isimlerinin fidanlar ile birlikte yaşayacaklarını söylediler.

 

Vali Mahmut Demirtaş’ın yakından ilgilendiği şehit aileleri katıldığı fidan dikimi, verilen yemeğin ardından son buldu.

Yozgat araç kiralamaYozgat evden eve nakliyat