marmaris tekne turları
Şehitler ve merhum gaziler dualarla anıldı « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Şehitler ve merhum gaziler dualarla anıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk’e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi Verilmesinin Yıldönümü ve Gaziler Günü nedeniyle Sabancı Merkez Camii’nde anma programı gerçekleştirdi.

Şehitler ve merhum gaziler dualarla anıldı
375
22 Eylül 2017 - 17:34

Cuma namazı öncesi şehitler ve merhum gaziler için Kuran’ı Kerim okutuldu, cemaate hurma ikramında bulunuldu.

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ‘Atatürk’e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi Verilmesinin Yıldönümü ve Gaziler Günü’ nedeniyle Adana’nın sembolü Sabancı Merkez Camisi’nde anma programı düzenledi.

 

28 bin kişinin aynı anda namaz kıldığı, Ortadoğu ve Balkanların en büyük camisinde cuma namazı öncesi din görevlileri vatanın bağımsızlığı, ay yıldızlı şanlı Türk Bayrağı’nın sonsuza dek dalgalanması için kahramanlık destanları yazan şehitler ve merhum gaziler için Kuran’ı Kerim okudu. Sabancı Merkez Camisini dolduran vatandaşlar, Kuran’ı Kerim tilavetini huşu içinde dinleyip, şehitler ve merhum gazilerin ruhuna dua etti.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Fatih Karayandı’nın koordinesinde cami avlusuna kurulan stantlarda ise vatandaşlara hurma ikramında bulunuldu. Cuma namazını eda eden vatandaşlar, cami kapılarına yakın yerlerde kurulan stantlarda sunulan hurmalardan diledikleri kadar yedi. Cuma namazını bu camide kılan Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile eski Adana Valisi Mustafa Büyük de hurma ikramına iştirak etti.

rokettube
marmaris tekne turu