marmaris tekne turları
Şehrin stresini Dağılcak’ta atıyorlar « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Şehrin stresini Dağılcak’ta atıyorlar

Adana’nın Kozan ilçesindeki Dağılcak mesire alanı, bitki örtüsü, irili ufaklı şelaleleri, akan çayı ve oyun alanlarıyla şehir stresini atmak isteyenlerin uğrak yeri oldu.

Şehrin stresini Dağılcak’ta atıyorlar
389
06 Ağustos 2017 - 12:08

 

Adana’ya 83 kilometre uzaklıkta Dağılcak mesire alanı yazın sıcağından ve şehrin stresinden kaçmak isteyenlerin en fazla uğradığı mesire alanlarının başında geliyor. Dağılcak, Toros Dağlarından çıkıp gelen buz gibi içme suyu yazın bunaltıcı sıcağında vatandaşları serinletirken, irili ufaklı oluşan şelaleler de görenleri büyülüyor.

 

Dağılcak’a gelen vatandaşlar dağlardan çıkıp gelen buz gibi suyun içine masa sandalye atıp hamaklarını kurarak stres atıyor. Mesire alanında bulunan asırlık çınar ağaçları da büyük ilgi görüyor. Çınar ağaçlarına kurulan çardaklar ise vatandaşlar beğeni topluyor. Hemen mesire alınan alt tarafından geçen çay ise vatandaşların ayağını sokup stres attığı bir mekan haline geldi. Çay yanında oluşan irili ufaklı mağaralar da insanları cezbediyor. Ağaç içinden akan buz gibi içme suyundan içmek için vatandaşlar kuyruğa giriyor. Pikniğe gelen vatandaşlar, karpuz, kavun ve içeceklerini buz gibi suyun içine koyarak soğutuyor.

 

Gelin ve damatlar için doğal stüdyo

 

Doğası ile herkesi büyüleyen Dağılcak, yeni evlenen çiftler için de doğal bir stüdyo. Gelin ve damat ağaçların, akar suyun ve şelalelerin eşliğinde fotoğraf çektirerek hem güzel bir anıya sahip oluyor hem de düğün stresini atıyor.

 

Dağılcak eşsiz doğa güzelliğinin yanı sıra sunulan oyun alanlarıyla da dikkat çekiyor. Vatandaşlar piknik alanında hem voleybol, hem basketbol oynama imkanı buluyor. Ayrıca sergilenen kümes hayvanları da vatandaşların ilgisini çekiyor. Vatandaşlar Dağılcak’ın hem Adana’ya çok yakın olduğunu, hem de bunaltan sıcakta insanı serinleten bir yer olduğunu belirterek, “Hafta içi iş stresini burada atıyoruz. Buz gibi su, şaleler ve insanı büyüleyen ağaçlar bütün stresimizi alıyor” dediler.

 

rokettube
marmaris tekne turu