marmaris tekne turları
Selülit kabusunuz olmasın « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Selülit kabusunuz olmasın

Adana Estelite Güzellik Merkezi kurucularından Dr.

Selülit kabusunuz olmasın
267
28 Eylül 2017 - 11:04

Can Mustafa Eren, yanlış beslenme ve hareketsiz yaşam tarzının bir ürünü olan selülitin, bacak ve kalçalarda oluşturduğu pütürlü görünüm nedeniyle günümüzde güzelliğine önem veren kadınların en büyük kabuslarından biri olarak görüldüğünü söyledi.

 

Eren, selülitten tamamen kurtulmanın zor olsa da farklı tedavi yöntemleriyle azaltılabilineceğini belirterek, selülitten korunmanın yolları ve tedavi yöntemleri hakkında kadınlara ipuçları verdi.

 

Eren, özellikle kadınlarda bacak ve kalçada pütürlü bir görünüme neden olan selülitin, sadece kilolu olanlarda değil, zayıf dahi olsa genetik yatkınlığı bulunan kadınlarda oluşan bir yağ doku problemi olduğunu ifade etti.

 

Genellikle kadınlarda oluştuğu için hormonal, genetik yatkınlık, kilo fazlası, hareketsiz yaşam biçimi gibi sebeplerin selülit şikayetlerini artırdığını ifade eden Eren, “Genelde yaz ayları başında telaşlanılan, geçirecek yöntemler aranan selülitten tamamen kurtulmak zor da olsa azaltmak mümkün” dedi.

 

Maydanoz ve kereviz suyu

 

Selülit sorunu olan kadınlara önerilerde de bulunan Dr. Can Mustafa Eren, “Öncelikle kilo kontrolüne dikkat edilmesi gerekir. Daha çok hareket edilmeli, vücuttaki ödem birikimini önlemek için maydanoz, kereviz suyu gibi ödem azaltıcıların kullanılmasını bir hayat tarzı haline getirilmeli. Tuz, şeker, alkol, sigara, kahve ve beyaz un gibi maddelerden de oldukça uzak durulmalı” diye konuştu.

 

Dr. Eren, profesyonel yardım olarak da tıbbi selülit masajları, lipoliz ve mezoterapi ile alınacak desteklerin de selüliti azaltmada oldukça yardımcı olduğunu ifade etti.

rokettube
marmaris tekne turu