Medya Yenigün

Seyhan’da Her Gün 1.500 Kişiye Sıcak Yemek Dağıtılıyor

Seyhan’da Her Gün 1.500 Kişiye Sıcak Yemek Dağıtılıyor
142
01 Haziran 2017 - 11:25

Seyhan Belediyesi’nin Yeşiloba Mahallesi’nde kurduğu iftar sofrasında konuşan Başkan Zeydan Karalar, enerjisini güneşten üreten ve ürettiği elektriği satabilen kapalı semt pazarının temelini çok yakında Yeşiloba’da atacaklarını söyledi.
Seyhan Belediyesi’nin Yeşiloba Mahallesi’nde kurulan 1.500 kişilik iftar sofrasına Başkan Zeydan Karalar, eşi Nuray Karalar ile katılarak orucunu vatandaşlarla birlikte açtı. Her gün farkı bir mahallede kurulan ve artık gelenekselleşen iftar sofrasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Açık havada yapılması planlanan iftar yemeği ani bastıran bahar yağmuru nedeni ile Yeşiloba’da bulunan ve enerjisini güneş panelleri ile kendi üreten Adana’nın en modern taziye evinde gerçekleşti.
Ramazan ayının barış ve kardeşlik ayı olduğuna vurgu yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, herkesin kırgınlıkları bir kenara bırakmasını istedi. Yeşiloba Mahallesi’ne daha önce sözünü verdiği kapalı semt pazarının da projesinin hazırlandığını belirten Karalar, Adana’ya eşi benzeri olmayan kendi elektriğini kendi üretip dışarı elektrik satan bir pazar yapacaklarını söyledi. Başkan Zeydan Karalar, “Ramazan ayı barış ayıdır, kardeşliğin yeniden geldiği aydır, husumetlerin bir kenara bırakıldığı aydır. Ülkemizin hiç olmadığı kadar barışa, kardeşliğe, sevgiye ihtiyacı var. Bu yüzden kırgınlıkları bırakalım sadece ve sadece barışı düşünelim. Sizlere kapalı semt pazarı sözünü vermiştik. Projesi hazır. Yaklaşık 4 milyon liraya mal olacak ve çok özel bir kapalı semt pazarı yapacağız. Kendi enerjisini kendi üretmekle kalmayacak ürettiği elektriğin fazlasını satacak. Buradan kazanılacak parada yine size hizmet olarak dönecek. Gelecek yılın başında tamamlanmış olacak. Düğün salonu, semt pazarı ve SEYMER olacak. Size verdiğimiz sözü Allah verdirmez kılmazsın. Ne söz vermişsem hepsini yapacağım“şeklinde konuştu.(Haber Merkezi)

ankara web tasarım | eşya depolama | kocaeli escort