Medya Yenigün

SGK İl Müdürü Canbolat’tan Sözütek’e Ziyaret

SGK İl Müdürü Canbolat’tan Sözütek’e Ziyaret
205
17 Mayıs 2017 - 17:21

Canbolat’dan Sözütek’e İstihdam Teşekkürü
Sosyal Güvenlik Haftası Kapsamında Adana Esob’u Ziyaret Eden Sgk İl Müdürü Bilal Canbolat İle Müdür Yardımcısı Mehmet Derin, Birlik Başkanı Nihat Sözütek Tarafından Çiçekle Karşılandı.
İl Müdürü Canbolat, İstihdam Seferberliği’nde Adana Olarak Hedefi Aştıklarını Belirterek, Destek Verenlere Teşekkür Etti.
Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Bilal Canbolat, “Sosyal Güvenlik Haftası” kutlamaları kapsamında Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek’i makamında ziyaret etti.
İl Müdür Yardımcısı Mehmet Derin ile birlikte ESOB’a gelen SGK İl Müdürü Bilal Canbolat’ı, Birlik ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek çiçek vererek karşıladı.
Canbolat’ın ziyaretinde, Başkan Vekili, Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri; Adana Berberler Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü, Milli Piyango ve Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş ile Kuyumcular Esnaf Odası Başkanı Hakkı Başman, Oto Elektrikçiler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Uraslı, Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Ali Süme, Kantinciler ve Sabit Simitçiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Tunç, Sütçüler, Yoğurtçular Esnaf Odası Başkanı Memduh Özalp, Kaportacılar Esnaf Odası Başkanı Nuri Zengin, Elektronikçiler Esnaf Odası Başkanı Salih Diptaş, Adana SMTC Odası Başkanı Celal Konuş, Adana Sebze – Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Mesut Yalı, Adana Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Şefik Arslan, Birlik Mali Müşaviri Esat Zihni Nartürk ile genel sekreterler hazır bulundular.
SGK İl Müdürü Canbolat, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle yaptıkları kurum ziyaretlerini Adana ESOB’a da gelerek devam ettiklerini belirtirken, kurumsal çalışmaları, yasal duyurular hakkında bilgi verirken, esnaf ve sanatkarların güncel sorunlarını da dinleyerek, çözüm konusunda destek sözü verdi.
Canbolat, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle ülke genelinde başlatılan “İstihdam Seferberliği”‘nde Adana olarak hedefi aşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, başarıya destek veren herkese teşekkür etti. Canbolat, 6736 sayılı yasadan gelen hakla, sigorta borçlarını yapılandıran esnaf ve sanatkarlar ile mükelleflerin de 31 Mayıs 2017’ye kadar ilk iki taksitini
mutlak ödemiş olmasının menfaatlerine olacağını belirtirken, aksi durumun yapılandırmayı bozacağını ve borçlunun zarar göreceğini ifade etti.
Birlik Başkanı Sözütek de, İl Müdürü Canbolat’ın şahsında kurum çalışanlarının Sosyal Güvenlik Haftası’nı kutlarken, sosyal güvenliğin her vatandaş gibi esnaf ve sanatkarlar için de çok önemli olduğunu, kurumun vatandaşa,vatandaşın da kuruma olan sorumluluklarını vaktinde ve eksiksiz yerine getirmesinin herkesi mutlu edeceğini ifade etti.
Ziyarette, esnaf ve sanatkar odalarının başta kayıtdışı işyerleri olmak üzere Suriyeliler konusunda yaşadıkları sorunlar dile getirilirken, çözüm konusunda İl Müdürü Canbolat ve Müdür Yardımcısı Mehmet Derin bilgilendirmede bulunarak, çözüm için destek sözü vererek ESOB’tan sıcak bir şekilde uğurlandılar.(Haber Merkezi)

Yozgat araç kiralamaYozgat evden eve nakliyat