Medya Yenigün

Sizlerin “Gören gözü, işiten kulağı” olmaya devam ediyoruz!

Sizlerin “Gören gözü, işiten kulağı” olmaya devam ediyoruz!
Avatar
Vehbi Korkutata( vehbi@medyayenigun.net )
2.474
10 Haziran 2020 - 15:40

Dünya’yı etkisi altına alan salgının ülkemize sıçradığı ilk gün olan 11 Mart 2020 tarihinden bu yana Gazeteniz Medya Yenigün aracılığı ile sizleri her zaman tedbirler konusunda uyarılarda bulunmaya devam ediyorum.

Sizlere seslendiğim gazetemiz  13 Mart 2000 yılında bu yana 7227 günlük baskısıyla yayın hayatına devam ederken; bu güne kadar ilkelerinden ödün vermeden okuyucularıyla buluştu.

Çeyrek asra merdiven dayayan gazetemiz aracığıyla Çin’de ilk salgın hastalık baş gösterdiğinden bu yana konuyu araştırıp sizlere konunun ciddiyetini duyururken; Ülkemizde 11 Mart 2020 tarihinde ilk vaka baş gösterdiğinde tedbirli olalım diye sizleri uyarmıştım.

Gazetecilik demek tarafsız ve objektif olmak demektir, insanların hissiyatlarına tercüman olmak demektir! Ondan dolayıdır ki, salgın hastalıkla ilgili araştırmamı derinleştirmek adına Ramazan ayının 17’sinden beri Akdeniz, Güney ve Güneydoğu’da bir takım çalışmalar yaptım. Sizleri bilgilendirmek adına hiçbir maddiyatı ön planda tutmadan, Gazetem adına “halkımızın, gören gözü, işiten kulağı, ve haykıran sesi” olmaya devam edip ülke halkının yanında olmaya çalıştım.

11 Mart ve Haziran ayı dahil olmak üzere Coronovirüs COVID 19 mücadelesinde bölge bölge gezerek halkımızın yanında olduk ve halkımızın nabzını yoklamaya devam ettik. Önemli olan onların yanında olmak, onların hissiyatlarına tercüman olmaktır. “Durmak yok yola devam” ilkesiyle hizmetimize devam etmenin gururunu yaşıyoruz! Bir önceki makalemde 65 ve 18 yaş altı, esaretten kurtulacaklarını rahat bir nefes alacaklarını siz değerli okuyucularımla duyurmuştuk. Aslında sanırım Başkan Recep Tayyip Erdoğan, sağlık bilimleri kuruluyla yaptığı değerlendirmede 65 ve 18 yaş, belirtilmiş olduğu kurallara uyarak hayatlarına yön vermeleri muhakkaktır. Bundan böyle bu vatandaşlarımızın hijyenik kurallarına harfiyen uymaları zorunludur ve gereklidir. Aylardır bu virüs hakkında halkımızdan aldığımız yorumlarla sizlere duyurduk ve duyurmaya da devam edeceğiz. Coronovirüs COVID 19, ihmale gelmez, sürekli,  Başkan Erdoğan’ın dediği gibi, “Temizliğe dikkat ediniz ve mesafe kurallarına harfiyen uyunuz” demişti ve halkını uyarmıştı.

Bizlerde bu kurallara uyalım ve uymayanları da uyaralım, bu kurallar bizler içindir.

Üç buçuk aydır, Dünya gündemini allak bulak eden ve milyonlarca insanların ölümüne sebep olan bu Coronovirüs COVID 19, birilerinin pandemic konusunda güzel bir oyun oynadı. Fakat; Allah’ın mazlumların yanında olduklarını unuttular, Allah’ın da bir hesabı var! Yahudi lobisinin ortaklaşa oynadıkları oyunları başlarına geldi ve bir türlü kurtulamıyorlar. ABD ve ÇİN Yönetiminin ellerinde Pandemic aşısı mevcut, ama her ne hikmetse piyasaya sürülmüyor, “Sürülünce oynadıkları oyun” başlarında kalacak ve milyonlarca insanların ölümüne sebebiyet verdikleri için “Kural İhlali”nden ceza alacaklarını biliyorlar, ve bu onların sonu demektir!

Ülkemiz normalleşme sürecine tamamıyla girdi, herkes bu normalleşme sürecinden dolayı Başkan Erdoğan’a teşekkür etmeleri muhakkaktır. Artık, “Evde kal, sıhhat bul” böylelikle de tarih olacak gibi görünüyor. Burada gereken tedbirleri uygulayıp ve “kul halkından” kaçınmanız söz konusudur. Yani demek istediğim; Biz toplum olarak temizlik ve mesafe kurallarına uymazsak, başkalarına bu hastalığı bulaştırırsak “Kul Hakkı”na girmiş oluruz” onu dikkat etmemizde fayda var, bizden söylemesi, taktir sizlerin!

Doğu bölgelerini gezdikten sonra soluğu doğup büyüdüğüm Bingöl’de aldım. Buralarda yaptığım görüşmeler gerçekten benim edindiğim bilgi şaşırtıcıydı. Normalleşme sürecinde, kahvehanelere baktığımda hiç birisinde maske veya sosyal mesafeye rastlayamadım.

Sorduğum sorularda ise; Coronovirüs COVID 19’da nedir? Allah neyi emir etmişse mutlak surette görmeliyiz dedikleri hafızamda yer edindi.

Allah ülkemizin insanlarına akıl fikir versin, bunca hizmete rağmen ve Başkan Erdoğan’ın verdiği talimatlar sonucunda bakıyorum ki, bu söylemler sonuçsuz kalıyor. İllaki ülkemizde vakıalar çoğalsın ve insanlar ölsün, ondan sonrası malûm!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde şunu gördüm, her kes ekmeğinin peşinde, COVID 19 olayını sorduğumda; Tarlada ve işinde gücünde olanlar, buda nedir? Biz emeğinizin peşindeyiz, bugün evimize ekmek götürebilir miyiz? onun peşindeyiz. Tabi ki; kurallara uymamız söz konusudur, bu hizmetler bizler içindir, vakıa yayılmasın ve insanlarımız heba olmasın, bizler bunun farkındayız dedikleri beynimde yer edindi. Allah bütün İslam âleminin yar ve yardımcısı olsun, birlik ve beraberliklerini kuvvetlenirsin.

Sevgi ve Saygılarımla

Araştırmacı Gazeteci Yazar

Vehbi Korkutata

hd film izlemobil onaybanko kuponlar