Medya Yenigün

Sözlü: “Çanakkale ruhu diridir”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan Şehit ve Gaziler Derneği tarafından düzenlenen Çanakkale Şehitleri Anma Programı’na katıldı.

Sözlü: “Çanakkale ruhu diridir”
294
18 Mart 2017 - 21:34

Sözlü, “Şehit ve gazi yakını ailelerimizin her zaman yanındayız, onlara olan borcumuzu asla ödeyemeyiz” dedi.

Çanakkale Savaşı’nın yıl dönümünde böyle bir programın düzenlenmesinden ve programda olmaktan dolayı bahtiyar olduğunu belirten Başkan Sözlü, “Dünya üzerinde canla ödenmiş bir bedelden daha ağır bir bedel olamaz. Siyasi toplantılarda bulunabilirsiniz bu bir tercih meselesidir fakat samimiyet şehitlerimizin emanetlerinin yanında olabilmektir. Ne mutlu ki şehitlerimizin emanetleri, gazilerimizin yakınlarının yanında, buradayız” diye konuştu.

Türkiye’nin tarihte olduğu gibi bugün de emperyalist güçlere karşı sınırları içinde ve dışında büyük bir mücadele verdiğini ifade eden Başkan Sözlü, “Dünya’da güç konumundaki ülkeler teröre destek vererek Türk Milleti’nin varlığından rahatsızlık duyabilir. Ancak Nihal Atsız’ın da ‘Yırtıcılar az yaşar’ dediği üzere Türk Milleti’nin yırtıcı yiğit evlatları ve o evlatların acısını yüreğinde kor gibi taşıyan anaları bitmez. Çanakkale ruhu bugün de diridir” dedi.

Program liseli öğrencilerin şiir dinletisi ile devam etti.

Yozgat araç kiralamaYozgat evden eve nakliyat