Medya Yenigün

Suriyeli Türkmen yetimlere iftar

Adana Büyükşehir Belediyesi, iç savaşın yaşandığı Suriye’de rejim güçlerine karşı Türkmendağı’nı savunurken şehit düşen mücahitlerin çocukları için Hatay’ın Yayladağı ilçesinde kurulan yetimhanede iftar programı düzenledi.

Suriyeli Türkmen yetimlere iftar
224
10 Haziran 2017 - 10:46

Anneleriyle birlikte hayata tutunmaya çalışan 350 yetim çocuk, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin iftar sofrasında barış için dua etti.

 

Adana’da kurulan 6 çadırda Ramazan ayı boyunca günlük 4 bin 500 kişiye iftar yemeği ikram eden, 15 bin aileye gıda kolisi dağıtımını sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı görevlileri, Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda Suriyeli Türkmen yetimler için de iftar sofrası kurdu.

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Fikret Doğan ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Fatih Karayandı’nın koordinesinde gerçekleştirilen iftar programında et kavurma, pirinç pilavı, mercimek çorba, tatlı ve Adana karpuzu ikram edildi. Fikret Doğan, Türkmen yetimlerle yakından ilgilenirken, Fatih Karayandı yemek dağıtımında bizzat görev aldı. Okunan ezanın ardından iftarlarını açan yetimler, ülkelerindeki iç savaşın bir an önce sona ermesi ve barışın gelmesi için dua etti.

 

Doğan ve Karayandı, yetimhanenin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması konusunda da yetkililerle görüşmelerde bulundu.

ankara web tasarım | eşya depolama | kocaeli escort