marmaris tekne turları
Toroslar EDAŞ Kaçak Elektrikle Mücadelesini Adana’da Sürdürüyor « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Toroslar EDAŞ Kaçak Elektrikle Mücadelesini Adana’da Sürdürüyor

Toroslar EDAŞ Kaçak Elektrikle Mücadelesini Adana’da Sürdürüyor
241
10 Temmuz 2017 - 14:34

Toroslar EDAŞ, Adana’da bir fabrikada tespit edilen kaçak elektrik kullanımına müdahale ederek, 8,1 GWh’lık elektrik kaybının yaşanmasına engel oldu. Bu oranın da yaklaşık 2750 meskenin 1 yıllık tüketimine denk geldiği tespit edildi
Toroslar EDAŞ, faaliyet alanında bulunan bölgelerde sürdürülebilir ve kaliteli elektrik sağlayabilmek amacıyla dağıtım operasyonlarını titizlikle sürdürmeye devam ediyor. Kaçak elektriğin ülkemizde yarattığı enerji kaybının bilincinde olan Toroslar EDAŞ, bunu engellemek amacıyla sahip olduğu özel ekiplerle mücadelesine devam ediyor.
Adana’dan gelen ihbarla bir fabrikada kaçak elektrik kullanımı olduğunu tespit eden Toroslar EDAŞ ekipleri, kaçak kullanıma müdahale etti. Bu müdahale ile 8,1 GWh’lık elektrik kaybının yaşanmasını engelleyen Toroslar EDAŞ yaklaşık 2750 meskenin 1 yıllık tüketimine denk gelen bir elektrik kaybını da önlemiş oldu.
Adana’da kaçak elektriğe geçit yok…
Toroslar EDAŞ, Adana’da bir fabrikadan gelen kaçak elektrik ihbarı üzerine 4 kişilik ekibi ve güvenlik güçleriyle harekete geçti. Toroslar EDAŞ ekipleri, fabrikada, kaçak enerjinin olduğu noktayı tespit etti. Yapılan özverili takibin ve titiz çalışmanın neticesinde gerekli müdahaleleri yapan ekipler, fabrika ile ilgili yasal işlem başlattı.
Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği’nin (ELDER) kaçak elektrik sorunu ile ilgili Türkiye çapında başlattığı mücadeleye kendi bölgesinde destek veren Toroslar EDAŞ, verilen kararlı mücadele ile Türkiye genelinde son 5 yılda gerileyen kaçak elektrik kullanımını kendi bölgesinde de azaltarak bölgedeki enerji kayıplarının önüne geçiyor ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Toroslar EDAŞ, yapılan operasyon sayesinde kaçak elektrik kullanımına müdahale ederek, 8,1 GWh’lık elektrik kaybının yaşanmasına engel oldu.
Toroslar EDAŞ kayıp kaçakla mücadelenin yanında müşterilerine kesintisiz ve kaliteli enerji sağlamak amacıyla arıza, onarım ve bakım faaliyetlerini yürütmeye devam edecek. Haber Merkezi

rokettube
marmaris tekne turu