marmaris tekne turları
“Trafik Canavarına Kurban Olmayın” « Medya Yenigün

Medya Yenigün

“Trafik Canavarına Kurban Olmayın”

“Trafik Canavarına Kurban Olmayın”
170
24 Ağustos 2017 - 18:45

Adana ESOB ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, 10 günlük Kurban Bayramı tatili öncesi,  karayollarında yaşanacak trafik yoğunluğuna dikkat çekerek,   sürücüleri araç kullanırken, kurallara mutlak uymaya ve aşırı hız yapmamaya çağırdı.

Trafik yoğunluğunun yanı sıra, dikkatsizlik, hoşgörüsüzlük, acelecilik, kurallara uyulmaması, yorgun araç kullanılmasının, kazaların artmasında önemli etken olduğuna dikkat çeken Birlik Başkanı Sözütek, sürücülerin yola çıkmadan taşıtlarının teknik özelliklerine uygun bakımlarını yaptırmalarını, yolculuk sırasında emniyet kemerlerini de mutlaka takmalarını istedi.

Ülkemizde özellikle bayram tatillerinde, karayolu trafiğinde yoğunluğun büyük oranda arttığını ve yaşanan kazalar yüzünden yolların kan gölüne dönüştüğüne dikkat çeken Başkan Sözütek, “Bayramlar, hüzünleri, acıları değil, mutluluk ve sevinçleri paylaştığımız günlerdir.10 günlük Kurban Bayramı tatilinde, memleket hasreti çekenler, yollara düşecek, Türkiye adeta yer değiştirecek. Bayramda, inşallah olmaz ama olabilecek trafik kazaları yüzünden yasa bürünüp, matemi yaşamayalım. Lütfen, kurallara uyalım, aşırı hız yapmayalım, trafik canavarına kurban olmayalım” dedi.

Sözütek, ülkemizde dini bayramlarda meydana gelen trafik kazalarının büyük çoğunluğunun hatalı sollama ve sürücü hatalarıyla gerçekleştiğine de işaret ederek şöyle dedi:

“Bayram coşkusuyla dalgın, yorgun ve uykusuz araç kullanmayın.  Aşırı hız yapmayan, yapım çalışmaları nedeniyle mıcırlı yollarda hızınızı düşürün. Yoğunlaşan bayram trafiğinde her zamankinden daha fazla dikkatli araç kullanın. Bilinmelidir ki, en iyi sürücü, hız yapan değil, kaza yapmayandır. Tecrübeli sürücü, trafikte sıkışan meslektaşına yol verir, yol gösterir, alkollü ve yorgun araç kullanmaz, kural ihlali yapmaz. Bu vesileyle,  Mübarek Kurban Bayramı’nın, bütün sürücülere ve şoför esnafına kazasız, belasız geçmesini de temenni ediyor, İslam Âleminin, milletimizin, vatandaşlarımızın, tüm esnaf ve sanatkârlarımızın, mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, sıhhat, huzur ve mutluluk dolu, bol kazançlı günler diliyorum”

rokettube
marmaris tekne turu