marmaris tekne turları
Trump Efendi Yüzyılın Planı elinizde patlayacaktır! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Trump Efendi Yüzyılın Planı elinizde patlayacaktır!

Trump Efendi Yüzyılın Planı elinizde patlayacaktır!
Vehbi Korkutata
Vehbi Korkutata( vehbi@medyayenigun.net )
441
09 Şubat 2020 - 12:08

Trump temsilciler meclisinde aklanmadan önce kendisi gibi; Hakkında çok sayıda yolsuzluk soruşturması bulunan İsrail Başbakanı Netanyahu ile birlikte “yüzyılın planı” dediği yeni Ortadoğu Ba rış Planı’nı Umman, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde kendilerini islam ülkesi gören şaklabanlarla tanıtımı yaptılar.

Trump temsilciler meclisinde azil sürecinde kendini kurtarmak için nasıl bir taviz verip paçayı kurtarmaya çalıştıysa da; Aynı şekilde hakkında onlarca dosya bulunan İsrail Başbakanı Netanyahu, 9 Nisan’da gerçekleştirilecek seçimlerde Trump ile çekilmiş dev fotoğraflarını seçim malzemesi yapıp kazanmayı düşündüğünü gözden kaçırmamak gerekiyor.

Bu kadar ucuz bir “yüzyılın planı” Kudüs üzerinde oynanmasına rağmen beni üzen taraf islam ülkesi olarak gördüğümüz Umman, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde katılan şaklabanların bunların arkasında alkışlamaları bir o kadar acı bir fotoğraf olarak tarihte yerini alacaktır.

Gelelim Trump ile cani İslam düşmanı Netanyahu’ya başarısız komplonuz elinizde kalacaktır.

Neden mi?

Karşınızda güçlü bir Türkiye var.

Sizin arkanızda alkış yapan o şaklabanlar bizim tabirimizle hiç bir kıymet-i harbiyesi olmayan “it dışkısı” kadar değersiz ve yıllarca köleniz olduklarını ispatladılar.

Burada bir daha tekrarlamakta yarar görmekteyim ki;

Karşınızda Türkiye var!

İlk önce arkanızda alkış tutan şaklabanlar dahil,  Ey Trump ve Netanyahu biriniz kıç kurtarma derdine düşmüşsünüz ve diğeriniz seçim kazanma telaşına, sizin “Yüzyılın planı” anlaşmanız bir komplo olduğunu bilmemek kadar tecrübesiz mi sandınız bizleri. Bakın sizin Kudüs adına yaptığınız bu komployu sizin elinizle tarihin karanlığında bulunan çöplüğe göndereceğiz. Bundan şüpheniz olmasın.

Neden mi?

Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir.

İslamın ilk kıblegahı olan Mescidd-i Aksa; Mekkeden uzaklığı ile bilinen ve islam dünyasının üzerinde ciddi bir şekilde durduğunu bütün dünya tarafından bilinmektedir.

Kızdığım taraf;

Hani nerde İslam dünyası?

Bu birliktelik neden oluşturulmuyor?

İslam dünyası uyuyor mu?

diye kendi kendime sorarken tarihi iyi incelemek gerekiyor.

Emperyalist devletler I. Dünya Savaşından sonra İngiltere’nin Orta Doğu’dan sorumlu personeli MI5 ajanı Gertrude Bell adlı kadın ajan tarafından Lübnan, Suriye, Irak, Ürdün, Mısır, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Kuveyt. Sudan gibi yapay devletleri kurdular.

Amaçları; Basra Körfezi dahil filistin üzerinden Orta Doğuya gelen emperyalist devlet güçlerinin yapay devletçikler sayesinde kontrolü elde tutma arzularıydı.

Günümüzde Orta Doğu’nun kaderini belirleyen emperyalist güç İsrail. Tüm Yahudilerin kalplerinde ve akıllarında “Hittin Sendromu” adeta genetik bir olgu gibi Yahudilere sirayet etmiş. (1187 yılında, Salahaddin Eyyubi ve Hatay sınırlarında yaşayan Türkmen Mahmut Nurettin’in soyu haçlı ordusunu çembere alıp kelime anlamıyla “yok ettiği”, Kudüs kralını esir aldığı, Haçlıların tümünü de denize döktüğü savaşın gerçekleştiği yerdir “Hittin.” Bu savaşın adı da “Hittin Savaşı”dır.) Bu sendromla Yahudiler, bir gün Arapların gene bir komutanın liderliğinde birleşeceği ve İsrail ordusunu yenerek tüm Yahudileri denize dökeceği korkusunu içlerinde taşımaktalar.

O zaman şimdi kendime soruyorum?

ABD’nin Kudüs’ün oyunu ne zaman bozulacak?

O gün Hittin savaşını yapan Salahaddin Eyyubi  ve Mahmut Nurettin İsrail ordusunu yenerek tüm Yahudileri denize döktüyse bu gün Kudüs Kırmızı çizgimiz diyen Türkiye Cumhurbaşkanı Başkan Recep Tayyip Erdoğan, ABD ve İsrail’e verdiği nota bunların korkulu Rüyası olmuştur.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Trump ve Netanyahu dahil islam ülkesi yöneticisiyim diyen arkalarında alkış tutan şaklabanlara “Kudüs’ün İsrail’e verilme planı asla kabul edilemez. yeni oldu bittiler oluşturma gayreti barışa, çözüme hizmet etmeyecek” diye şamarı suratlarına vurmuş oldu.

Bu gün ve yarın planınız tarihin karanlığına gömülecektir. Size ikinci bir Hittin Sendromu yaşatacak komutanlar bizde eksik olmaz. Başkan Erdoğan’ın son notasını bir kenara yazın; Trump ve Netanyahu denen eli kanlı katiller.

Sevgi ve Saygılarımla

Araştırmacı Gazeteci Yazar

Vehbi Korkutata

rokettube