marmaris tekne turları
Tufanbeyli Belediye’ye Haciz Şoku « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Tufanbeyli Belediye’ye Haciz Şoku

Tufanbeyli Belediye’ye Haciz Şoku
376
27 Mart 2017 - 10:34

Tufanbeyli Belediyesi, İşçi alacaklarının ödenmemesi nedeniyle Haciz Şoku yaşadı.

Tufanbeyli Belediyesinde çalışan işçiler, geçmiş dönemlerde toplu İş Sözleşmesinden doğan haklarını Mahkeme kararına rağmen ödemeyen Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü’nün makam aracını yakalattırarak yedi emin deposuna çektirdiler.

Toplu İş sözleşmesinden dolayı alacaklarının ödenmediğini iddia eden işçiler, dava açmış bunun sonucunda mahkeme işçilerin lehine karar vermişti. Mahkeme kararına rağmen borçların ödenmemesi sonucu Avukat İsmail Korkmaz tarafından Tufanbeyli belediye başkanı AK Partili Remzi Ergü’nün makam aracı dahil belediyede bir takım taşınmazlara,belediye araçlarına,ek gelirlere,emlak vergilerine ve kira gelirlerine Haciz işlemi uyguladılar.

Avukat olan Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü’nün 01 Z 0001 plakalı makam aracı haciz edilerek Yedi emin deposuna çekilmesi ile alakalı kamuoyuna açıklama yapan davacı işçilerin Avukatı İsmail Korkmaz yapılan hacizle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı; “Bir dönem Tufanbeyli Belediyesinde işçi olarak çalışmış olan işçilerin Toplu İş Sözleşmesinden kaynaklanan (Giyim,Kuşam,Öğrenim Yardımı,Yakacak parası,Mesai) alacaklarına ilişkin alacakları mahkeme kararıyla ispatlanmış,kanıtlanmış olmasına rağmen ve icra ya da konu edilmiş olmasına rağmen sayın belediye başkanı türlü gecikmelerle, türlü bahanelerle ödeme yapmamıştı” dedi.

Av. İsmail Korkmaz konuşmasının devamında “Müvekkillerimizin haklarını savunmak amacıyla,maksadıyla ne yazık ki Tufanbeyli Belediye Başkanı’nın makam aracı olan 01 Z 0001 plakalı aracı hacizle yakalamak zorunda kaldık.Konu bundan ibarettir.Borçlar ödendiğinde illaki araç belediye ye tekrardan teslim edilecektir. Bunun dışında başkaca araçlarda, taşınmazlarda,  belediyenin tüm kira gelirleri ve ek gelirlerinde,emlak gelirlerine ilişkin hacizler devam etmektedir.Dosyalar ödendiğinde,kapatıldığında hacizler kaldırılacaktır.Sadece hukuki bir işlemi yerine getirmekle yetindik.Nezaket çerçevesinde aracı teslim aldık.Konu budur” şeklinde konuştu.

rokettube