marmaris tekne turları
Tufanbeyli Hükümet Konağına şehitlik köşesi yapıldı! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Tufanbeyli Hükümet Konağına şehitlik köşesi yapıldı!

Tufanbeyli Hükümet Konağına şehitlik köşesi yapıldı!
14
24 Ekim 2020 - 0:05

https://www.facebook.com/tufanbeylikaymakamlik/videos/675361200063909

Tufanbeyli Kaymakamlığı tarafından ilçe Hükümet Konağı girişinde şehitlik köşesi açılırken, Eğitimci Mustafa Aktürk’ün oğlu Avukat Emrah Aktürk, İstiklal Okulunun robotik kodlama sınıfını açılması için destek verdiler.

Tufanbeyli Kaymakamı Ömer Sevgili’nin talimatıyla İlçe Hükümet Konağı girişine şehitlik köşesi yapılırken açılış törenine Şehit ve Gazi Aileleri, Tufanbeyli Belediye Başkanı Av.Remzi Ergü, Cumhuriyet Savcıları, Hakimler, İlçe Jandarma Komutanı, Emniyet Amiri, Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı ve Siyasi Parti Temsilcilerimiz katıldılar.

Tufanbeyli Kaymakamı Sevgili, Şehit ve gazi ailelerinin katıldığı kurbanların kesildiği törende gittiğim her yerde bu gibi köşeleri yaptıracağım Şehit demek Devlet demektir diye belirttikten sonra katılımcılara yaptığı açıklamada, “Devletimiz için Şehit olan 30 Kahraman Tufanbeylili Şehidimizin Fotoğraflarının olduğu Şehitlik Köşesinin Vatandaşın evi olan Hükümet Konağında yaptırmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Ayrıca Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnetle anıyorum” diye konuştuktan sonra hep birlikte kurdeleyi kesip dualar okudu.

Aktürk ailesinden Tufanbeyli’ye 2. Robotik Kodlama Sınıfı desteği!

Tufanbeyli’li Aktürk ailesinden Eğitimci Mustafa Aktürk’ün oğlu Avukat Emrah Aktürk, İstiklal Okulunun robotik kodlama sınıfını açılması için destek verdiler. Tufanbeyli Kaymakamı Ömer Sevgili’nin çalışmaları sonucu Adana Valisi Süleyman Elban’ın Adana genelinde başlattığı Robotik Kodlama Sınıfı Projesi kapsamında, İlçenin köklü ailelerinden Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Şube Müdürlüğü görevinden emekli olan Mustafa Aktürk ve onun oğlu Av. Emrah Aktürk ile yaptığı görüşmeler sonucunda İstiklâl Okulumuzda Robotik Kodlama sınıfını açtılar. Tufanbeyli Kaymakamı Sevgili, Aktürk Ailesinin eğitime verdikleri destekten dolayı kendilerine teşekkür ederek açılan sınıfın Tufanbeyli’deki Çocuklara büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Ayrıca; Kaymakam Sevgili ilçe Milli Eğitim Müdürü Selim Yaşar Kalkan’ın eğitime yönelik girişimciliğinden dolayı kendisine teşekkür etti.

rokettube
marmaris tekne turu