Tufanbeyli'de Mehmet Akif anma töreni yapıldı!

Tufanbeyli İmam Hatip Anadolu Lisesinin hazırladığı 12 Mart İstiklal Marşı'nın Milli Marş olarak kabul edilişinin 100

Tufanbeyli'de Mehmet Akif anma töreni yapıldı!
14 Mart 2021 - 00:13
Tufanbeyli İmam Hatip Anadolu Lisesinin hazırladığı 12 Mart İstiklal Marşı'nın Milli Marş olarak kabul edilişinin 100. Yıldönümü ve  Mehmet  Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi

Tufanbeyli Kaymakamlığı Konferans Salonunda, Tufanbeyli İmam Hatip Anadolu Lisesinin hazırladığı 12 Mart İstiklal Marşı'nın Milli Marş olarak kabul edilişinin 100. Yıldönümü ve  Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla düzenlenen törene Kaymakam Abdullah Sarı, Belediye Başkan Vekili Ali Alcı, kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

Tufanbeyli İmam Hatip Anadolu Lisesinin hazırladığı 12 Mart İstiklal Marşı'nın Milli Marş olarak kabul edilişinin 100. Yıldönümü ve  Mehmet  Akif Ersoy'u anma töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende; günün anlam ve önemini belirten konuşma, şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim tilaveti, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy' un hayatı konulu video gösterimi sunuldu. Anma etkinlikleri çerçevesinde ilçemizde düzenlenen “On Kıta Bir Vatan, İlelebet Vatan” konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize Kaymakamımız Sarı ve protokol tarafından ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.

İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy'un kalemiyle değil, kalbiyle yazdığı İstiklal Marşı' mızın TBMM'de Milli Marş olarak kabul edilişinin 100. yılında, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi  minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum