Medya Yenigün

Tüm alkışlar Soner Çetin’e!

Tüm alkışlar Soner Çetin’e!
Avatar
Songül Yorulmaz( songul@medyayenigun.net )
1.773
19 Mart 2017 - 11:19

2015 yılında yerel yönetimlere yönelik performans araştırması yayınlanmıştı. Gezici Araştırma Şirketinin yaptığı araştırmaya göre, her belediye başkanının kendi seçmen grubunda değerlendirildiği araştırmada, en başarılı belediye başkanları belirlendi. Çetin’in göreve geldiğinde ilk icraatı, araç savurganlığına son vermek oldu. Başkan Çetin’in, kamuoyunda çok tartışılan, kamuda araç savurganlığı noktasında attığı adım Türkiye gündemine oturdu.

Gün geçmiyor ki Soner Çetin  yaptığı her işle gündeme damgasını vurmasın.

Eminim ki yapmış olduğu projeler kadar bu da gündeme cuk diye oturacak.

Ülkemiz genelinde yasal olarak tüm sigortalı çalışan işçilerin maaşlarına zam yapıldı.

Bu mecburi olan bir ödenek olmasına rağmen sayın Soner Çetin  belediye bünyesinde çalışan tüm taşeron işçilerin Maaşını  ikiyüz, dörtyüz (200-400) lira arasında geri çekmiştir. Devletin verdiği ve sizden önce gelen belediye başkanlarının işçilere vermiş olduğu hakları ellerinden nasıl ve neye dayanarak geri aldınız.

İnsan haklarını hiçe saymaktır bu.

Bunu yaparak kendi bütçenizi mi düzeltmeye çalışıyorsunuz.

Marifet belediye bütçesini işçilerinden alarak doldurmakta değil herkesin hakkını tam anlamıyla vererek bir şeyler yapabilmektir. Yoksa siz çalışan hizmet veren,  insan emeği sarf eden evine iki kuruş zam aldık diye sevinerek giden insanları çalıştırıp onların haklarını keserek bir yerlere varıp adınızdan bu şekilde mi bahsettirmek istiyorsunuz.

Başka bir Belediye Başkanı  en düşük işçi maaşını Binaltıyüz (1600) tl’den  başlatırken işçinin yanında olan işçi dostu  başkan diye anılırken siz nasıl anılmak istersiniz.

Her belediye başkanı koltuğunu devrederken sadece o koltuktan gitmiş olmuyor yaptıklarınız sizin geçmişiniz olarak kalacak ve hep o şekilde anılacaksınız.

Matruşkalar var ilki çok büyüktür, içini açtıkça aynısından  çıkmaya devam eder ve aynı matruşkalar çıktıkça küçülmeye başlar. Lütfen matruşka gibi beş  ya da yedi yüzünüz olmasın. O en başta gördüğümüz büyük matruşka büyüktür çekicidir içini açtıkça küçülür ve sıkılırız aynı matruşkanın küçülmüşünü görmekten.

Sizde büyük işler yaptınız lütfen sizin altınızda çalışan insanların üç kuruşunda gözünüz olmasın ki gözümüzde büyüttüğümüz Çetin büyük kalsın ki bana matruşkayı hatırlatmasın.

CHP’li bir başkansınız ve CHP’li bir çok çalışanınız size önümüzdeki seçimlerde oy vermeyeceğini biliyor musunuz.

Sizin bu yaptığınız davranış sadece size değil CHP Partisi adına yapılan bir eksi davranıştır. Partinin tamamının oy kaybetmesi demektir.

Umuyorum ki Ankara’dan da sizin yapmış olduğunuz bu davranışı düzeltmeniz için gerekli bilgiler gelir kulağınıza.

Sendika hakları olmayan iki kuruş için zor şartlarda çalışan işçilerinizin sizin oturduğunuz koltukta gözü yok onlar sizi o koltuğa oturttu o insanların emeğini hiçe sayıp maaşlarını kesemezsiniz. Sizi oraya getiren halk sizi hak ettiğiniz yere koymasını da bilir.

Bu nasıl bir özgüvendir ki işçinin hak ettiği zamları geri alabildiniz vallahi  cesaretinizi ayakta alkışlıyorum.