Medya Yenigün

Türk Ocakları Adana’da toplandı!

Türk Ocakları Adana’da toplandı!
676
18 Kasım 2019 - 16:16

Türk Ocakları Bölge istişare toplantısı, Genel Başkan Mehmet Öz ve 17 il Şube Başkanlarının katılımıyla Adana yapıldı.

Türk Ocakları Bölge istişare toplantısı Nezihe Yalvaç Otelcilik Turizm Meslek Lisesi Uygulama Otelinde yapılırken, Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz ve Genel Merkez yönetim Kurulunun yanı sıra 17 İl şube başkanları katıldılar.

Türk Ocakları Bölge istişare toplantısı Başta Ulu önder Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimize saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okunurken, programın açılış konuşmasını Türk Ocakları Adana İl Başkanı Ömer Volkan Çiçek yaptı.

Başkan Çiçek, açılış konuşmasında katılımcılara hoş geldiniz konuşmasının ardından yaptığı açıklamada, “Türk tarihinin en bilinçli, en şuurlu Türk Milliyetçisi olan Aziz Cumhuriyetimizi Türk Milliyetçiliği temelleri üzerine kuran Türk Devletine ‘Türkiye adını veren Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anarak sözlerime başlamak istiyorum.” Dedi.

700 YILLIK BİR DEVLETİN KÜLLERİNDEN BİR KUTLU LİDERİN ÖNDERLİĞİNDE TEKRAR DİRİLMİŞTİR

Türkiye Cumhuriyeti,o günün şartlarında, yok oluşa doğru sürüklenen 700 yıllık bir devletin küllerinden bir kutlu liderin önderliğinde tekrar dirilmiştir diye belirten Başkan Çiçek konuşmasının devamında, “Genç Türk Devleti’nin temeli olarak kabul edilen Türk milliyetçiliği fikrinin yüce Türk milletine benimsetilmesi görevi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Ocaklarına verilmiştir.

Adana Türk Ocağı olarak bizler,15 Mart 1923’te Ulu önder Atatürk’ün Ocağımızı ziyaretinde temenni ettiği gibi “Türklük nurunun bol ve verimli kaynağı” olmak için çalışıyoruz.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesi olan Türk Milliyetçiliği fikrinden asla uzaklaşmamamız gerekmektedir.

1912 yılında kurulmuş ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde çok önemli bir yeri olan Türk Ocaklarının kuruluşunda aktif görevler alan 190 Tıbbiyeli Türk Milliyetçisi gencin, neredeyse tamamının,

Çanakkale Savaşı ile Milli Mücadelede çok büyük inisiyatifler aldıkları ve bu uğurda şehit oldukları hafızalarımızdaki yerini korumaktadır.

Ruhları şad olsun.

Türk Milletinin aydınlanmasında ve Atatürk ilke ve inkılaplarının toplumun tamamına yayılmasında

Türk Ocağımızın çok büyük gayret ve çalışmalarının olduğu da tarihi bir gerçektir.

Türk Ocakları, Türk kültürünün ve milli şuurun canlanmasında çok önemli vazifeler yüklenmiş ve milletimizin öz benliğini bulmasında büyük katkılar sağlamıştır.

Bugünün Türk Ocaklıları olarak bizlere de, geçmişte üstlenilen bu vazifenin layıkıyla devam ettirilmesi düşmektedir.

Bugün bizler, bu vazifeyi ne kadar layıkıyla yapmaktayız? Bu konuda kendimizi sorgulamalıyız.

Küreselleşmenin de etkisiyle, her geçen gün uzaklaştırılan Türk kültürü, Türk töresi ve ahlakını

Necip milletimizin özünde tekrar canlandırmak, Türk Ocaklarının en önemli vazifelerinden biri olmalıdır.  Bu uğurda, milli seferberlik ruhuyla çalışmalı, ulaşılmayan gönül bırakmamalıyız.

Aziz Ocaklılar, Değerli katılımcılar diye belirten Başkan Çiçek;  Küresel güçler, yüzyıllardır hain emellerini gerçekleştirebilmek için ülkemiz üzerinde çeşitli oyunlar sergilemektedir.

Küresel emperyalist ve Siyonist devletler, şimdi desergiledikleri bu sinsi oyunlara yenilerini eklemektedirler.

Türk Milleti olarak,ekonomik ve kültürel bir savaş verdiğimiz bu sıkıntılı günlerde,

Milli birlik ve beraberliğe her şeyden daha fazla ihtiyaç duymaktayız.

Örnek vermemiz gerekirse, milli şuurun tekrar canlandırılması için okullarda Türk gençliğine andımız mutlaka okutulmalıdır.

Kamu yararına çalışan bir dernek olan Türk Ocaklarımızın daha etkin ve verimli olmasını arzu etmekteyiz.

Bu sebeple Türk Ocaklarına daha fazla üye kazandırılmalı. Bu konuda gençlerimize bu şuur aşılanarak derneğin güçlenmesi sağlanmalı ve şubeler arası seminerler ve çalıştaylar düzenlenerek ocağımız daha etkili hale getirilmelidir.

Şubeler arası iletişime daha fazla önem verilmeli, sosyal medya ve diğer iletişim kanalları kullanılarak gündemde aktif yer alınmalıdır‘diye konuşmasını tamamladı.

TÜRK OCAKLARI VE NEFERLERİNE DAHA FAZLA İHTİYAÇ DUYULUYOR

Daha sonra bir konuşma yapan Türk Ocağı Genel Başkanı Mehmet Öz, Türk Ocaklarının tarihçesi hakkında bilgi verdiği konuşmasında,  Türk Ocaklarının şu andaki ülkemizin içinde bulunduğu durum karşısında Türk Ocakları ve neferlerine daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Başta Suriyeli sığınmacıların ülke genelinde kültürel bozulmalara sebebiyet verebileceğini ve en kısa sürede uygun şartlarda insani kriterler yerine getirilerek ülkelerine gönderilmeleri gerekiyor. Türk milletinin Eğitim ve kültür alanında korunması gerekliliği ile iktidarların bu konuda Türk Milli şuurun korunması için çalışmalar yapılırsa Ülkemizde ekonomik ve sosyal sorunların milli değerleri etkilediğini, bunu azaltmanın yolunun gençlerimize Türk kültürü ve ahlakının daha etkin bir eğitim ile mümkün olacağını vurguladı.

GENÇ NESİLLERİMİZ GELECEĞİMİZDİR

Şubelerimiz bu konularda daha etkin görevler yapması gerekir diyen Genel Başkan Öz, “Genç nesillerimiz geleceğimizdir.  Türk kültürü hakkında okullarımızdaki ‘değerler eğitimi’ dersleri kapsamına alınmalı, milletimizin Türk değerleri korunmalıdır’ dedi.

MİLLİ EĞİTİME DE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR

Genel başkanın konuşması sonrası, Şube başkanlarının konuşmalarında illerindeki sığınmacıların kültür ve sosyolojik sorunlar yarattığını ve Türk kültürü ve ahlakının sıkıntılarını dile getirilerek, bu konuda milli eğitime de büyük görevler düştüğünü vurguladılar.

Sığınmacılar hakkında genel başkanın düşüncelerine tamamı ile katıldıklarını ve bu konuya iktidarın önemsemesi gerektiğini dile getirdiler.

TÜRK’ÜN TÜRK İLE İMTİHANINI VERİYORUZ

Kapanış konuşmasında Adana Şube başkanı Ömer Volkan Çiçek;

Türk Ocağını daha ileriye götürecek Türklük gurur ve şuurunu yüceltecek, tanıtacak ve aydınlatacak hizmetler yapma azmi ile çalışma kararlılığını vurguladı. Şu anda Türk’ün Türk ile imtihanını veriyoruz. Ama kazanan yine Türk Milleti olacaktır.

‘Ne Mutlu Türk’üm diyebilenlere’

hd film izlemobil onaybanko kuponlar